forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Wnętrza

Białe meble z drewna – w jakim wnętrzu się sprawdzą?

Obecnie panującym trendem w branży meblarskiej jest wykorzystywanie mebli w kolorze białym do aranżacji nowoczesnych wnętrz. Są one kojarzone z czystością, przytulnością oraz ponadczasowością. Przede wszystkim jednak białe, drewniane meble tworzą ogromne możliwości dekoratorskie i są doskonałym uzupełnieniem wnętrz, do których dociera mniej światła naturalnego. W jakim wnętrzu więc meble tego rodzaju sprawdza się najlepiej? Jakie mają zalety? Przekonajmy się. 

Do jakich wnętrz pasują białe, drewniane meble? 

Białe meble z drewna doskonale sprawdzają się w sypialni, salonie oraz kuchni, czyli w pomieszczeniach, w których mamy również możliwość dodania elementów dekoratorskich. Regały, kody oraz szafy ozdobią każdy salon, w którym znajdują się także kolorowe meble tapicerowane oraz telewizor. Białe szafki nadają się też idealnie do kuchni, ponieważ eksponują umieszczone w zabudowie sprzęty AGD. Sprawdź ofertę Nizio Home i przekonaj się na własnej skórze, że na rynku dostępne są białe meble z drewna, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. 

Z czym zestawić białe meble? 

To, z jakimi kolorami ścian oraz dodatków połączymy białe meble z drewna, zadecyduje o atmosferze panującej w Twoich wnętrzach. Białe meble to nieodłączny element wyjątkowo popularnego stylu skandynawskiego, który charakteryzuje się minimalizmem, praktycznością, oraz zastosowaniem naturalnych materiałów. W ramach tego stylu warto zestawić jasne meble z pastelowymi kolorami ścian oraz drewnianą podłogą, która ociepli pomieszczenie. Do stonowanych kolorów mebli oraz ścian warto dodać kilka wyraźniejszych akcentów, jak na przykład kolorowa lampa, czy poduszki ze wzorem. 

Białe wnętrza nie tylko dla pedantów

Jednym z argumentów przeciwko zakupowi białych mebli z drewna jest „konieczność”  nieustannego ich czyszczenia. Wiele osób zwyczajnie obawia się posiadania jasnych mebli, ze względu na to, że nie chcą ich szybko zniszczyć. 

Powinieneś jednak wiedzieć, że białe meble mogą być zarówno piękne, jak i praktyczne. Wbrew powszechnej opinii, białe drewniane meble nie wymagają dodatkowej pielęgnacji, a sprzęty w jasnym połysku czyści się stosunkowo łatwo. Zazwyczaj wystarczy je przecierać tylko ściereczką z mikrofibrą. Jeżeli posiadasz dzieci, warto kupić meble w matowej bieli, wtedy odciski ich palca nie będą się odznaczać. 

Zalety posiadania białych, drewnianych mebli

Białe meble z drewna posiadają wiele zalet, z czego najważniejszymi są: 

  • uniwersalność – doskonale współgrają ze ścianami oraz dodatkami w każdym kolorze i o każdej teksturze,
  • biel optycznie powiększa pomieszczenia – kolor biały akcentuje przestrzenność wnętrz i tworzy złudzenie optyczne, powiększając metraż pokoju w oczach domowników, 
  • ponadczasowość – białe meble są neutralne, nie wyjdą więc prawdopodobnie nigdy z mody i będą pasować do każdego wnętrza, nawe jeżeli zmienisz aranżację kilka razy, 
  • wrażenie czystości – białe meble z drewna dodają pomieszczeniu atmosfery schludności oraz dbałości o czystość. 

Podsumowanie

Białe meble z drewna sprawdzają się idealnie w nowoczesnym, świeżym wnętrzu. Jeżeli więc chcesz zakupić meble ponadczasowe, uniwersalne i takie, które dodadzą uroku każdemu pomieszczeniu, zastanów się nad drewnianymi meblami w białym kolorze.