forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Hygge w mieszkaniu
Wnętrza

Hygge w mieszkaniu – przytulne minimalistyczne wnętrza

Hygge to w ostatnich latach jeden z najbardziej popularnych nurtów w urządzaniu wnętrz. Urządzić wnętrze mieszkania lub domu w stylu hygge to jak wpisać się w pewną filozofię życiową. Zgodnie z nią, najważniejsza jest prostota, łatwość w czerpaniu przyjemności z najprostszych rzeczy i umilanie sobie życia bez rozgłosu.

Mieszkanie w stylu hygge – czyli jakie?

Mieszkanie w stylu hygge zaaranżowane jest tak, aby było w nim przede wszystkim przytulnie. Niekoniecznie muszą znajdować się w nim najnowsze sprzęty oraz meble z katalogu, czy dodatki z pierwszych stron pism wnętrzarskich. We wnętrzach w stylu hygge musimy czuć się komfortowo, intymnie, domowo i swojsko. Jednocześnie, mieszkanie tego typu nie może być przesycone dodatkami, szpargałami i meblami. Zdecydowanie jest to bardziej mieszkanie w stylu minimalistycznym niż rustykalnym. Z drugiej jednak strony, w tym minimalizmie daleko jest do surowego stylu industrialnego lub loftowego, czy skrajnie monochromatyczno-nowoczesnego. Pełno tu drewna, dodatków z naturalnych tkanin, kwiatów oraz źródeł ciepłego światła. Królują minimalistyczne meble, jednak ich podstawową cechą powinno być przynoszenie komfortu użytkownikowi. Jeśli kanapa, to miękka, dobrze wyprofilowana i okryta miękkim pledem. Jeśli komoda, to prosta i funkcjonalna, bez ozdobnych szybek, zbędnych kolorowych oklein i fantazyjnych gałek. Idealnie wpisują się w to meble w stylu skandynawskim. Na prostych nóżkach, z elementami z jasnego drewna, utrzymane w pastelowych kolorach. Niskie, proste, lekkie.

Inspiracje dla urządzających wnętrze w stylu hygge

Mieszkanie w stylu hygge musi być ekologiczne, jasne, wygodne i przestrzenne. Najlepszy stół do kuchni mieszkania w tym stylu powinien mieć drewniany blat, z widocznymi słojami. Jeśli szukamy kwiatów odpowiednich do wnętrz utrzymanych w nurcie hygge, skupmy się bardziej na dzikich, polnych bukietach, zamiast na wazonie pełnym storczyków lub róż. Na blacie kuchni nie zostawiajmy sprzętów AGD, w łazience przechowujmy wszystkie przybory w estetycznych koszach – najlepiej takich, które są wykonane z trawy hiacyntowej lub ekologicznego sznurka. Górne oświetlenie zastąpmy większą ilością punktowych źródeł światła. Jeśli to możliwe, zaciągnijmy do naszych aranżacji świeczki. Im jest ich więcej, tym więcej pozytywnego i przytulnego nastroju wniosą.

Podsumowanie

Podążając tymi wskazówkami, z pewnością uda nam sie ocieplić klimat naszego mieszkania, przybliżając jego aranżację do tych, które wpisują się w nurt hygge.

Unikatowe meble i dodatki oraz minimalistyczne oświetlenie do urządzenia mieszkania w stylu hygge, znajdziesz w sklepie https://bihome.pl/.