forummeble.pl

forummeble.pl – dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

malowanie elewacji cena
Dom

Ile kosztuje malowanie elewacji?

Osoby, które chciałyby odświeżyć wygląd swojego domu od zewnątrz, mogą zdecydować się na malowanie elewacji. Jest to praca, którą z reguły powierza się fachowcom, dlatego warto wiedzieć, na jaki wydatek przygotować swój domowy budżet.

Malowanie elewacji cena – od czego zależy?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że malowanie elewacji jest jednym z ostatnich etapów wykończenia domu. Wykonuje się go po wykonaniu izolacji na ścianach zewnętrznych, a także po położeniu tynku. Nie ma co ukrywać, że dla większości osób, które chcą pomalować elewację, czynnikiem decydującym o wyborze konkretnej ekipy remontowej będzie cena usługi.

malowanie elewacji

Jeśli chodzi o malowanie elewacji cena tego typu usługi może być bardzo różna. Wszystko zależy od tego, jaką stawkę określi firma wykończeniowa. Na to, ile wyniesie ostateczna cena robocizny, wpływ będzie miała powierzchnia ścian domu. Trzeba mieć świadomość tego, że najczęściej liczy się ją wraz z otworami na okna i drzwi. Niektóre firmy wykończeniowe odliczają największe otwory drzwiowe i okienne – najczęściej te, których wielkość przekracza 3 metry kwadratowe.

To, w jaki sposób firma wykończeniowa będzie liczyła powierzchnię ścian, należy określić na samym początku – w końcu to od tego będzie zależała ostateczna cena do zapłaty.

https://www.forummeble.pl/ile-kosztuje-malowanie-elewacji/

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę do malowania elewacji?

Te osoby, które chcą odświeżyć wygląd swojego domu, powinny zwrócić uwagę na wiele innych czynników, jeśli chodzi o malowanie elewacji. Bardzo istotny jest sposób malowania ścian. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że malowanie natryskowe przy pomocy specjalnego pistoletu jest o wiele szybsze i tańsze niż z wykorzystywaniem tradycyjnego wałka.

Nieco droższe może okazać się malowanie ścian w starych domach, ponieważ w tym przypadku elewacja zazwyczaj wymaga dokładnego oczyszczenia i pozbycia się grzybów.

elewacja malowanie

Osoby, które chcą odświeżyć elewację w wysokich budynkach, mających więcej niż dwie kondygnacje, także powinny przygotować się na nieco wyższy wydatek. Malowanie elewacji w takim przypadku wiąże się bowiem z koniecznością rozłożenia wysokich rusztowań, a nawet sprowadzenia specjalnego podnośnika koszowego.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli chodzi o malowanie elewacji cena może być także uzależniona od konkretnego regionu. Mieszkańcy niektórych województw powinni być przygotowani na to, że za malowanie będą musieli zapłacić nieco więcej.

Oczywiście, na ostateczną cenę robót będzie miał wpływ także rodzaj wykorzystanej farby. Trzeba wziąć pod uwagę to, że elewację najczęściej w pokrywa się przy pomocy dwóch jej warstw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.