forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

nowoczesny szary salon
Dom

Jak ożywić nowoczesny szary salon?

Szarość jest kolorem spokojnym, eleganckim i przede wszystkim dającym ogromne możliwości. Jest to kolor, który na stałe wszedł do aranżacji wnętrz. Jak zaprojektować nowoczesny szary salon, by nie był nudny?

Szarość i biel

Szare salony często uznawane są za nudne i nijakie. Nic bardziej błędnego!

Nowoczesny szary salon może być bardzo elegancki i jednocześnie charakterystyczny. Szarość jest kolorem, który idealnie łączy się z innymi barwami. Koniecznie trzeba to wykorzystać.

Nowoczesny szary salon można połączyć z białymi ścianami. Jest to już klasyczne zestawienie. Nie oszukujmy się, nie jest to twórcze rozwiązanie. Jest to propozycja dla osób, które cenią sobie wnętrza klasyczne, proste i minimalistyczne.

W takim salonie będą idealnie wyglądały proste komody w białym kolorze. W małym pokoju dziennym warto wykorzystać komody z błyszczącej płyty MDF, która odbija światło, dzięki czemu pokój będzie wydawał się większy.

Białe komody mogą mieć również dodatek w kolorze szarym lub jasnego drewna. Szuflada czy drzwiczki w innym kolorze to bardzo interesujący zabieg stylistyczny, który ożywi każde wnętrze.

https://www.forummeble.pl/jak-zaaranzowac-piekny-sufit-w-salonie/

szary salon

Szarość i drewno

Nowoczesny szary salon można ocieplić dodając drewniane elementy wykończeniowe. Warto zadbać, by podłoga była wykonana z jasnego drewna. Sosna, buk oraz dąb będą idealne. Na ścianach można wykorzystać drewniane lamele, które ocieplą wizerunek salonu.

Lamele można położyć na ścianie, na której znajduje się telewizor lub sofa. Szarość przebijająca pomiędzy deskami będzie wyglądała bardzo elegancko. Warto również pamiętać, że lamele można zamontować również na suficie. Oryginalnie i gustownie.

Nowoczesny szary salon będzie również wyglądał bardzo elegancko, gdy znajdą się w nim drewniane meble. Bardzo interesujące są szafy i komody, których boki będą miały szary kolor. Warto wybrać odcień ciemniejszy niż znajduje się na ścianie.

https://www.forummeble.pl/tapeta-w-salonie-na-jednej-scianie-jaka-wybrac/

salon szary

Nowoczesny szary salon – zabawa kolorem

Szarość jest kolorem, który idealnie łączy się z innymi barwami. Warto to wykorzystać!

Łącząc szarość z żółtym, indygo, fuksją, fioletem, błękitem, czerwieniem czy czernią można bardzo szybko zmienić wystrój mieszkania.

Kolor można wprowadzić wstawiając do nowoczesnego szarego salonu barwną kanapę czy wygodny fotel. W takim połączeniu warto postawić na jeden, duży i charakterystyczny element. Reszta umeblowania powinna pozostać w stonowanych barwach.

Można również kolor wprowadzić przy pomocy dodatków. Koc, narzuta, zasłony czy dywan to idealne elementy dekoracyjne do wprowadzenia koloru. Można również zadbać, by w salonie znalazły się kolorowe świeczki, wazon czy lampa stołowa.