forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Kabina prysznicowa czy wanna
Dom

Kabina prysznicowa czy wanna z parawanem nawannowym?

Podczas aranżacji łazienki często pojawia się dylemat, czy lepszym rozwiązaniem jest montowanie kabiny prysznicowej, czy wanny? W obu przypadkach uzyskamy możliwość wygodnej kąpieli, choć na wannę musimy przeznaczyć więcej miejsca. Do wanny trzeba też dokupić parawan nawannowy, w przeciwnym razie będziemy mieli ograniczoną możliwość korzystania z prysznica. Który zestaw będzie bardziej praktyczny?

Aranżacja łazienki

Przy urządzaniu łazienki trzeba wziąć pod uwagę jej rozmiar i układ. W większości przypadków nie dysponujemy dużą powierzchnią, dlatego wiele osób wybiera kabinę prysznicową. Wanna ogranicza ustawność łazienki, natomiast montaż kabiny pozwala łatwo zabudować róg pomieszczenia, Dzięki temu uzyskamy większą przestrzeń na szafkę, umywalkę lub pralkę.

Komfort i funkcjonalność

Należy zwrócić uwagę, że kabiny prysznicowe pozwalają uzyskać oszczędności w zużyciu wody, a więc ma to przełożenie na nasze rachunki. Jednak w wannie możemy relaksować się godzinami, leżąc w cieplej wodzie. Jeśli chcemy połączyć komfort kąpieli z funkcjonalnością, warto wyposażyć łazienkę w wannę ze wspomnianym już parawanem nawannowym.

Różne rodzaje parawanów

Parawany są dostępne w różnych rozmiarach. Pasują do wanien różnych producentów, więc można je wykorzystać w każdej łazience. Spotkać można parawany nawannowe składane na zawiasach, jak również przesuwne drzwi nawannowe. Wszystkie rodzaje pozwalają na powiększenie przestrzeni do korzystania z prysznica.

Trwałe materiały

Parawan nawannowy jest wykonany zwykle ze szkła hartowanego, które jest niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jest to materiał bezpieczny w użytkowaniu, bo w razie uszkodzenia szkło nie rozpada się na małe i ostre fragmenty. Można również spotkać modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych. Jednak trzeba na nie bardziej uważać podczas czyszczenia, bo są podatne na przypadkowe zarysowania. Mają za to mniejszą wagę i są łatwiejsze do transportowania.

Higienia i bezpieczeństwo

Pawaran nawannowy to rozwiązanie dla każdej nowoczesnej łazienki. Wygląda elegancko i zabezpiecza przed zalaniem podłogi. Dzięki temu w łazience będzie panował większy porządek i nie będziemy musieli poświęcać czasu na sprzątanie. Jednocześnie ograniczymy możliwość roznoszenia bakterii i zarazków, co ma szczególne znaczenie, jeśli mieszkają z nami dzieci.

Wybór kabiny prysznicowej lub wanny zależy w głównej mierze od naszych indywidualnych preferencji. Kabina jest postrzegana jako bardziej nowoczesna, natomiast wanna będzie odpowiednia dla osób, które nie chcą rezygnować z długich kąpieli. Wanna wyposażona w parawan nawannowy może być doskonałym kompromisem — rozwiązaniem pośrednim, które zadowoli wszystkich członków rodziny.

Sprawdź ofertę parawanów nawannowych w sklepie https://arenalazienek.pl/pl/c/Parawany-nawannowe/173.