forummeble.pl

forummeble.pl – dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Dom

Konfigurator blatów na wymiar

Blaty kuchenne spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wykonane będą z odpowiednich materiałów i co najważniejsze, gdy będą posiadać odpowiednie rozmiary. Przy aranżacji nietypowych kuchni, mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy z wyborem odpowiedniego blatu. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą konfiguratory online, dzięki którym można zamówić nawet bardzo nietypowe blaty na wymiar.

Rozmiar ma znaczenie

Wysokość blatu kuchennego najlepiej dopasować do wzrostu domowników. Według wielu doświadczonych projektantów najbardziej poręczne i funkcjonalne są blaty umieszczone są na wysokości 90 cm. Większość renomowanych producentów oferuje szafki i sprzęt AGD, który doskonale sprawdzi się właśnie przy tego typu konfiguracji. Warto wspomnieć także o tym, że w dzisiejszych czasach wiele modułów posiada regulowane nóżki, dzięki którym można ustawić odpowiednią wysokość. Pamiętać należy także o tym, że blat kuchenny powinien być zdecydowanie szerszy niż szafki. Jednym z podstawowych zadań blatów jest oczywiście niedopuszczenie do zabrudzenia frontów. Standardem są obecnie blaty o szerokości 60 cm. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby na indywidualne życzenie zamówić szersze modele. Kolejnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest także grubość blatu. Jeżeli chodzi o blaty drewniane, to przy ich seryjnej produkcji stawia się głównie na modele od 2,7 do nawet 4 cm.

Blaty na wymiar – czy warto?

W ostatnim czasie coraz więcej profesjonalnych sklepów internetowych oferuje swoim klientom specjalne konfiguratory online, dzięki którym bez żadnego większego problemu, można zamówić dowolny blat. W dużej mierze to właśnie dzięki konfiguratorowi można wybrać nie tylko idealne wymiary blatu, ale również rodzaj drewna, łączenia i odcienie. Większość konfiguratorów podaje także przybliżone ceny, dzięki którym można porównać konkretne rozwiązania. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Skonfigurowany blat można wykorzystać nie tylko jako blat do kuchni lub łazienki. Można go wykorzystać także jako modny parapet, cześć schodów albo dodatek do mebli.

Na jakie drewno postawić?

Odporność na zarysowania blatu drewnianego, czy też jego wytrzymałość na wysoką temperaturę zależy przede wszystkim od rodzaju drewna. Najlepszym rozwiązaniem są blaty z drewna egzotycznego, które w swoim składzie zawierają dużą ilość naturalnych olejków i kwasu krzemowego, dzięki czemu mogą pochwalić się dobrymi parametrami wytrzymałościowymi. W polskich kuchniach bardzo często wybierany jest także dąb, który ceniony jest za wytrzymałość, solidną konstrukcję i wysokie walory estetyczne. Blaty dębowe wyróżniają się ciepłą barwą i urozmaiconym usłojeniem. Osoby, które poszuku