forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

łazienka bez płytek
Dom

Łazienka bez płytek – modne i ciekawe propozycje

Urządzając łazienkę najczęściej rozglądamy się za glazurą, która przeważnie zdobi ściany naszych łazienek i kuchni. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyna propozycja dekoracji ścian. Łazienka bez płytek również może być bardzo interesująca. Jakim rozwiązaniom warto się przyjrzeć?

Szkło – nowocześnie i modnie

Z roku na rok szkło jest coraz częściej wykorzystywane w wykończeniu wnętrz. Idealnie nadaje się do łazienki oraz kuchni, w których występuje duża wilgotność. Dużą zaletą szklanych ścian jest również łatwe utrzymanie ich w czystości. Używając specjalnych detergentów oraz czyszcząc łazienkę systematycznie przez wiele lat można cieszyć się pięknymi ścianami.

Szkło można wykorzystać do pokrycia całej ściany lub wyłącznie niewielkiego fragmentu. Szkło pokryte sitodrukiem można umieścić nad umywalką, pod natryskiem czy na ścianie naprzeciwko drzwi.

Wybierając szkło do łazienki można zdecydować się na transparentne lub matowe. Warto również zwrócić uwagę na szkła o porowatej strukturze, która może przedstawiać najróżniejsze dekoracje.

Dopełnieniem aranżacji ze szklanymi dekoracjami na ścianie mogą być luksfery, z których powstaną ścianki prysznicowe czy przepierzenia wydzielające strefy w łazience.

https://www.forummeble.pl/jak-zaaranzowac-piekny-sufit-w-salonie/

łazienka

Tapeta – czy to dobre rozwiązanie?

Łazienka bez płytek nie musi być nudna. Najlepszym przykładem są aranżacje, w których tapety stanowią wykończenie ścian.

Wiele osób zastanawia się, czy jest to rozwiązanie odpowiednie do pomieszczenia, w którym panuje duża wilgotność, a temperatury są bardzo zmienne. Warto wiedzieć, że nie każdy rodzaj tapety sprawdzi się w łazience. Koniecznie trzeba postawić na jakość!

Tapety z włókna szklanego są odporne na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Wilgotność również nie stanowi żadnego problemu. Tapety laminowane również poradzą sobie w trudnych warunkach. Mają one wykończenia lateksowe, czyli są wodoszczelne.

W łazience w stylu romantycznym pięknie będzie wyglądała tapeta z motywem florystycznym. Do nowoczesnej łazienki będzie pasował futurystyczny krajobraz, a do łazienki w stylu skandynawskim delikatne motywy drzew w sepii.

łazienka ściany

Łazienka bez płytek – beton na ścianie

Łazienka bez płytek może wyglądać niezwykle ciekawie i jednocześnie charakterystycznie. Świetnym przykładem jest tu beton architektoniczny, który coraz śmielej wkracza do naszych mieszkań.

Trzeba pamiętać, że beton architektoniczny najczęściej jest w ciemnym kolorze. Nie jest to materiał, który sprawdzi się w małych łazienkach. Chcąc ocieplić wizerunek łazienki można połączyć beton z jasnym drewnem, cegłą na ścianie czy białym tynkiem.

Łazienka, która ma być zaaranżowana w nowoczesnym stylu będzie świetnie wyglądała, gdy beton zostanie połączony ze szklanymi powierzchniami.