forummeble.pl

forummeble.pl – dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Dom

Łóżko piętrowe 3 osobowe, czyli sposób na większą rodzinę

Aranżując sypialnię lub pokój dla dziecka, dbamy przede wszystkim o wygodne miejsce do wypoczynku. Przy liczniejszym potomstwie jest to nie lada wyzwanie. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się łózko piętrowe 3 osobowe. Jakie są zalety takiego modelu?

Gromadka w jednym pomieszczeniu

Nie każdy ma szczęście mieć pokój na wyłączność. Rodzina kilkuosobowa jest skazana na dzielenie przestrzeni pomiędzy dorosłych i dzieci. Zwykle maluchy mają własny pokój. Przy dwójce dzieci jego aranżacja nie wymaga szczególnych środków. Przy trójce pociech logistyka przy meblowaniu staje się kluczowa. Mała gromadka musi mieć takie same prawa. Każde dziecko powinno dysponować swoim kącikiem do nauki, zabawy i snu. Łóżko piętrowe 3 osobowe wydaje się godzić potrzeby, dotyczące sfery wypoczynku. Zajmuje dokładnie tyle samo miejsca, co model jednoosobowy a finalnie mieści aż troje dzieci.

Różne potrzeby, jeden mebel

Oferta sklepu Lano Meble pokazuje, jak różne są potrzeby współczesnych rodzin z trójką dzieci. Wiele zależy od wieku i aktywności maluchów. To właśnie pod tym kątem dobiera się odpowiedni model łóżka. W opcji piętrowej na uwagę zasługują łóżka z trzema oddzielnymi kondygnacjami. Najniższa sięga niemalże ziemi. Środkowa ma własną, niską drabinkę, ułatwiającą wspinanie się. Na samej górze znajduje się łóżko z najwyższymi barierkami. Powinno trafić do najstarszego z rodzeństwa, które sprawnie opanuje komunikację po wyższej drabince. Godne uwagi są także niższe łóżka piętrowe. Środkowa część jest umieszczona niżej, bezpośrednio pod nią znajduje się trzecie łóżko, mające formę dostawki bez barierek.

Niskie łóżko piętrowe 3 osobowe

Nie każdy rodzic ma odwagę inwestować w wysoki mebel do spania. Stąd pomysł na niskie łóżko dla trójki osób. Najwyższe piętro ma siedzisko, na które bez problemu wejdzie nieco starsze dziecko. Zaraz pod nim umieszczona jest dostawka a jeszcze niżej kolejna. Obie wysuwa się na czas spoczynku, w ciągu dnia łóżka nie zajmują więcej miejsca niż wersja jednoosobowa. Taki model świetnie sprawdzi się również przy dwójce dzielić. Dodatkowe łóżko przydaje się na czas, gdy w rodzinie nocuje spokrewniony maluch lub kolega czy też koleżanka z przedszkola, czy szkoły. Najniższe łóżko jest ruchome, można je nawet przenieść do innego pomieszczenia.

Łóżka piętrowe 3 osobowe są także dostępne w wersji podwójnego miejsca na dolnej kondygnacji. To opcja dla rodziców, nad którymi na górze śpi ich pociecha.