forummeble.pl

forummeble.pl – dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Budownictwo Dodatki

Odnawianie starych mebli

Najprawdopodobniej wielu z nas ma w domu stare, dawno zakupione albo odziedziczone meble, których nie chcemy się pozbywać. Powodów, dla których chcemy je zatrzymać może być mnóstwo. Jedni nie lubią zmian, są przywiązani tak bardzo do wystroju wnętrza, że aż boją się cokolwiek przestawić, dla innych wiążą się z jakimiś historiami, a jeszcze inni po prostu nie posiadają wystarczających środków finansowych na zakup nowych sprzętów.

Czasem takie meble są bardzo dobrze zachowane, ponieważ zostały wykonane z solidnego materiału. Cieszą one oczy, nadają wnętrzu charakteru, a nadto doskonale pełnią swoje funkcje. Zdarza się jednak również i tak, że meble te uległy jakimś większym lub mniejszym zniszczeniom, a wtedy stajemy przed dylematem czy oddać je do renowacji, czy wyrzucić i zakupić nowe. Wiele osób nie chce tak łatwo się ich pozbywać, dlatego zastanawiają się oni jak odnowić stare meble.

Oddanie mebli do tapicera

Najprostszym i najczęściej wybieranym sposobem jest oddanie meble do tapicera, który profesjonalnie zajmie się naszymi sprzętami. Posiada on fachową wiedzę, ma bogate doświadczenie i niezbędne narzędzia i z szybko zrealizuje nasze zlecenie. Jednak spora grupa osób decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce i pragnie samodzielnie zająć się swoimi meblami.
Obecnie mamy na rynku dostęp do wszystkich narzędzi i środków do odnawiania mebli, możemy zakupić je w każdym markecie budowlanym, jak również przez Internet. Jest też wiele źródeł skąd możemy czerpać niezbędne wskazówki, w jaki sposób dokonać renowacji. Są bowiem fachowe czasopisma i mnóstwo inspiracji w Internecie. Można znaleźć nie tylko ciekawe artykuły dotyczące renowacji mebli, ale także filmiki, na których pokazane jest krok po kroku, jak przeprowadzić cały ten proces.

Proste odnawianie

Najtrudniejszy jest pierwszy krok, czyli podjęcie decyzji o samodzielnym odnawianiu naszych sprzętów, ale jak mówią specjaliści, nie jest to wcale takie trudne. Czasem wystarczy kilka niewielkich zmian, żeby w stare meble tchnąć nowe życie. Dla przykładu najprostszym i najczęstszym rozwiązaniem jest oklejanie frontów. Jest to bardzo niewielka i niezbyt kosztowna zmiana, ale dzięki niej, stary mebel nabiera całkiem innego charakteru. Można również wymienić uchwyty i gałki w drzwiczkach i szufladach, co także nieco zmienia wygląd mebli. Bardzo popularne jest również przemalowywanie frontów, ale jest to już trudniejsze zajęcie.
Samodzielne odnawianie starych mebli może i jest trochę pracochłonne, ale daje niesamowicie dużo radości i satysfakcji. Gdy uda nam się przywrócić im dawną świetność, mogą one cieszyć nas swym wyglądem i służyć nam jeszcze wiele lat.