forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Dom

Panele ścienne – hit, czy kit?

Na styl danego wnętrza składają się głównie: meble, posadzka oraz… ściany. To, w jaki sposób je wykończymy, może znacząco wpłynąć na cały klimat i styl obecny w pomieszczeniu. Zobacz kilka pomysłów na nowoczesne ściany do Twojego domu.

Sposób na oryginalne ściany

Najbardziej popularnym sposobem na ściany jest ich pomalowanie lub wytapetowanie. Nie są to jednak metody zbyt trwałe ani zapewniające wysoką ochronę. W przeciwieństwie do regularnie mytych i odkurzanych podłóg nie są one zbyt często poddawane czyszczeniu, dlatego warto pomyśleć o ich dodatkowym wzmocnieniu. Doskonałym sposobem jest montaż paneli ściennych, które stają się dodatkową warstwą zabezpieczającą ścianę przed zabrudzeniem, odrapaniem, czy ubiciem. Zaletą tego typu rozwiązań jest nie tylko nowoczesny, efektowny wygląd, ale przede wszystkim możliwość łatwej pielęgnacji przy pomocy wilgotnej ścierki.

Aby ściany jak najdłużej wyglądały jak po remoncie, dobrze jest (przynajmniej do pewnej wysokości) zastosować mocniejsze materiały, niż farba, czy tapeta. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku boazeria, która dodatkowo pomoże ozdobić wnętrze. Stylowe deski ułożone w pionie lub panel drewniany o nieregularnych kształtach sprawią, że pomieszczenie zyska ciekawy akcent aranżacyjny, przy okazji dodatkowo tłumiąc dźwięki. 

Sprawdzone pomysły na efektowne ściany

Drewno na ścianach to jedna z modniejszych koncepcji we współczesnych wnętrzach. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na deskę elewacyjną, czy drewniane panele, wnętrze natychmiast zyska efektownego sznytu. To wspaniałe rozwiązanie do pomieszczeń typu korytarze, czy przedpokoje, w których nietrudno o obicie w trakcie wnoszenia sprzętu rekreacyjnego. Wykorzystując panele ścienne, można z łatwością nawiązać do estetyki typowej dla nurtu skandynawskiego. Wzory z wyraźnym usłojeniem w surowym kolorze, pomogą nieco ożywić loftowe wnętrza, natomiast dzięki modelom o odcieniu bieli można wspaniale podkreślić styl romantycznego wnętrza. Tego typu dekoracje ścienne sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu – mogą zdobić zarówno ściany w holu, jak i klatkę schodową, czy przestrzeń nad łóżkiem w sypialni. Niezwykle atrakcyjne są także panele ścienne umiejscowione za telewizorem w salonie, dzięki czemu można w ciekawy sposób wyodrębnić strefę telewizyjną.