forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Dom Poradnik Wnętrza

Różne sposoby na odnowienie starych mebli

Meble, które wypełniają twój dom, już dawno temu ci się znudziły, ale nie dysponujesz w tym momencie na tyle dużym budżetem, by je swobodnie wymienić i zastąpić czymś zupełnie nowym? Zamiast więc zastanawiać się nad wzięciem kredytu czy próbować pożyczyć pieniądze od znajomych, lepiej pokombinuj z tym, co już posiadasz. Jak odnowić stare meble? Sposobów na to jest całe mnóstwo. Jeżeli tylko się zaweźmiesz i włożysz w to trochę pracy własnej, będziesz mógł zyskać zupełnie nowe dodatki do domu i to za niewielkie pieniądze.

Co wyróżnia styl glamour?

Styl glamour to istna kwintesencja dobrego smaku połączonego z nutą humoru i luksusem. Aby wprowadzić go do domostwa, nie musisz od razu rekonstruować całej aranżacji. Czasem jeden dodatek potrafi zrobić ogromną różnicę. A w tym przypadku stanie się nim szafka przerobiona na mebel w stylu glamour. Na pewno posiadasz jakąś szafeczkę, która wieki temu straciła swój pierwotny wizerunek. Przy pomocy paru prostych narzędzi przemienisz ją w coś takiego, za co w sklepie musiałbyś zapłacić nawet kilkaset złotych! Najpierw oczyść jej powierzchnię. Umyj ją wodą z płynem, by pozbyć się wszelkich zabrudzeń i zanieczyszczeń. Od razu po tym etapie, gdy mebel będzie już suchy, przejdź do wygładzania jego powierzchni, przejeżdżając po niej papierem ściernym. Rób to aż do momentu, w którym cały stary lakier zostanie usunięty. Następnie weź do ręki ozdobne listewki (wcześniej musisz je oczywiście kupić) i przytnij je tak, by móc je przymocować do szafki – np. od przodu, z dołu i po bokach. Kolejnym krokiem będzie dekorowanie. Możesz wykorzystać tutaj dekor wykonany z gipsu i przymocować go specjalnym klejem do samych drzwiczek. Na samym końcu zajmij się jeszcze malowaniem i nanieś na całą powierzchnię szafki farbę w białym lub pastelowym kolorze. Twój nowy mebel jest już gotowy. Ustaw go w sypialni i ciesz się fantastyczną dekoracją wnętrza, którą udało ci się stworzyć zupełnie samodzielnie i to za grosze!

Jak odnowić stare meble?

Jeżeli wyżej wymieniony sposób jest dla ciebie zbyt skomplikowany i chciałbyś nieco prościej odmienić wygląd różnych szafek czy stoliczków, postaw wyłącznie na malowanie ich powierzchni. Nowy kolor potrafi zrobić olbrzymią różnicę. Poszukaj zatem farb o ciekawych odcieniach. Nie ograniczaj się wyłącznie do zakupów w sklepach stacjonarnych, a zajrzyj także do tych internetowych, które zwykle zaproponują ci znacznie większy wybór produktów. Kup przynajmniej kilka różnych farb i wypróbuj je na starych szafkach bądź półkach. Efekt może cię zachwycić!