forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Zamontowanie rolet zewnętrznych
Dom

Zamontowanie rolet zewnętrznych sposobem na straty ciepła

Pierwszy miesiąc zimy już za nami, zatem wiele osób już dokonało obserwacji kosztów ogrzewania swoich domów i mieszkań. Jeśli i ciebie przerażają wysokie koszty rachunków za gaz lub węgiel i szukasz sposobów na zaoszczędzenie, mamy dla ciebie pewne wskazówki. Aby ograniczyć straty ciepła, warto w oknach zamontować rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Izolowany termicznie pancerz rolety ogranicza w dużej mierze straty ciepła, sprawiając, że pozostaje ono wewnątrz budynku i nie ma potrzeby tak intensywnego grzania, jak do tej pory.

Jakie rolety zewnętrzne wybrać do swojego domu?

O roletach zewnętrznych z pewnością słyszał każdy właściciel domu i mieszkania. Jednak nie każdy wie, w jak dużym wyborze są one dostępne. By ułatwić wam ich wybór, przygotowaliśmy krótki przewodnik.

Rolety podtynkowe — estetyczny montaż niewidoczny dla oka

Kiedy najlepiej jest zainstalować rolety w swoim budynku? Oczywiście na etapie jego budowy, kiedy można pozwolić sobie na montaż skrzynek pod ociepleniem. Dzięki temu zostają one ukryte przed wzrokiem. Rolety zewnętrze podtynkowe to sprawdzony sposób na ochronę przed zimnem, ale również rozwiązanie zapewniające prywatność i poprawiające bezpieczeństwo domowników. Jeśli jednak kupiłeś dom wykończony i z elewacją, to rolety podtynkowe nie wchodzą już w grę. Na szczęście w dalszym ciągu możesz je założyć, ale w nieco innej postaci.

Rolety antywłamaniowe wnękowe

Skrzynkę rolety można również umieścić w górnej części otworu okiennego, mocując go do ściany wkrętami i kołkami. Rozwiązanie to jest szybkie w montażu i nie wymaga żadnej ingerencji w elewację i wykonane ocieplenie ściany. Pancerz rolet pozostaje jednak widoczny przez cały czas, dlatego ważne jest, by dopasować ich kolor do koloru stolarki okiennej oraz kolorów elewacji.

Pancerz rolety instalowany do elewacji

Trzecim sposobem na zamocowanie rolet zewnętrznych jest montaż do elewacji. Kiedy ma to miejsce? Na przykład wtedy, kiedy głębokość wnęki jest zbyt mała, by estetycznie umieścić w niej kasetę. Wówczas lepszym sposobem może być umieszczenie całej skrzynki do lica ściany.

Różnice w ogrzewaniu domu z roletami zewnętrznymi a domu bez rolet

Na pewno wiele osób chciałoby poznać dokładne różnice pomiędzy ogrzewaniem domu bez rolet a takim, którego właściciel zdecydował się na montaż rolet zewnętrznych. Uzyskanie dokładnych wyników wymaga szczegółowych analiz, można jednak potwierdzić, że oszczędności wynikające z posiadania rolet sięgają blisko 40 procent kosztów zimowego ogrzewania. Zasunięcie rolet w najmroźniejsze dni, a także, wtedy kiedy jest duży wiatr, bardzo dobrze chroni dom przed stratami ciepła. Oszczędności te są jeszcze bardziej zauważalne wtedy, gdy w domu założono starszego rodzaju okna dwu szybowe. Pozostałe korzyści wynikające z założenia rolet do większa prywatność. Przypadkowe osoby nie zajrzą do wnętrza domu, kiedy okna ukryte są za roletami. Nie można także bagatelizować izolacji akustycznej, którą rolety zewnętrzne nam zapewniają. Jest to bardzo ważne w domach jednorodzinnych, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie mocno uczęszczanych dróg.

O czym pamiętać zamawiając rolety zewnętrzne?

Rolety okienne dają nie tylko duże poczucie bezpieczeństwa, ale również pozwalają uzyskać komfortową temperaturę wewnątrz domu i jego całkowite zaciemnienie. Aby korzystanie z rolet było wygodne, szczególnie w domach z większą liczbą okien, polecamy zakup rolet sterowanych za pomocą pilota. Zdalne sterowanie pozwala jednocześnie zamykać wszystkie rolety, bez konieczności chodzenia od okna do okna.