forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Dom Poradnik Wnętrza

Czy warto kupować meble z Ikei?

Meble z Ikei? A gdzie tam! Wszyscy je krytykują i potrafią tylko na nie narzekać, a jednak najczęściej kupują je właśnie ci, którzy stoją za tą falą negatywnych opinii. Ikea w tym momencie jest w Polsce jednym z najpopularniejszych sklepów z meblami i akcesoriami do domu. Można w niej kupić dosłownie wszystko – zaczynając od zestawów łazienkowych, kończąc na doniczkach, dywanikach czy rękawiczkach do mycia naczyń. Niejedna sypialnia Ikea pojawiła się już także w magazynach architektonicznych, co jednoznacznie świadczy o wysokiej popularności tej marki. Czy jednak warto skorzystać z jej produktów? Czy może jednak lepiej zainwestować w coś droższego?

Niska cena – dlaczego?

Rzeczy Ikea rządzą się swoimi prawami. Przeważnie są bardzo tanie i właśnie ta ich niska cena wiele osób skłania do zakupu. Każdy powinien jednak zdawać sobie sprawę z tego, co się pod nią kryje. Jeżeli biurko robocze kosztuje niecałe trzysta złotych, nie mogło zostać wykonane z prawdziwego drewna, a to oznacza, że nie będzie tak trwałe i wytrzymałe jak dębowy bądź sosnowy blat. Trzeba się z tym po prostu liczyć. Nikt nie jest zmuszany do kupowania rzeczy w sklepie Ikea, ale jeśli kogoś nie stać na droższe zestawy i dodatki, powinien na pewno przynajmniej rozważyć tę opcję. Meble z Ikea mają zresztą dużo zalet. Nie należy do nich wyłącznie niska cena.

Proste i nowoczesne

Aby odkryć ogólną wartość produktów tej skandynawskiej marki, wystarczy spojrzeć na przykładowe produkty ze sklepu. Wyglądają one dość podobnie. Zazwyczaj są proste i nowoczesne. Uniwersalne wzornictwo i standardowe kształty geometryczne pozwalają im wpasować się w liczne aranżacje. Wszędzie mogą wyglądać tak samo dobrze. Zarówno w nowoczesnej kawalerce, jak i eleganckim domostwie. A skoro mówimy o ich wyglądzie, warto też wspomnieć, że sklep Ikea regularnie wypuszcza kolejne numery swoich firmowych katalogów. Są one przepełnione wspaniałymi inspiracjami. Zawsze pojawia się w nich jakaś kuchnia czy sypialnia Ikea, na której można później bazować, by stworzyć coś podobnego we własnym domu. Zakupy w tym sklepie dają więc wiele możliwości. Niektórym tak bardzo przypadły one do gustu, że całkowicie zrezygnowali z sięgania po rzeczy innych marek.

Trzeba też przyznać, że Ikea idzie swoim klientom na rękę i robi wszystko, by jak najbardziej ułatwić im zakupy. Umożliwia oddanie towaru i to w dowolnym czasie – nawet po paru tygodniach czy miesiącach! Wystarczy okazać dowód zakupu (paragon), aby odzyskać pieniądze i zwrócić zakupiony wcześniej produkt. Jest to naprawdę korzystne rozwiązanie.