forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Jak dopasować meble do pokoju Twojego dziecka?
Dom

Jak dopasować meble do pokoju Twojego dziecka?

Urządzanie pokoju dziecięcego może być wspaniałą rozrywką dla rodziców i podopiecznego. Istotne jest to, aby mieć na uwadze preferencje i potrzeby dziecka. To właśnie ono będzie spędzać najwięcej czasu w pokoju, dlatego ma się mu podobać, zapewniać komfort i bezpieczeństwo. Największy wpływ na wystrój wnętrza mają oczywiście meble. Zacząć powinno się od zaplanowania aranżacji pokoju dziecięcego, umiejętnego wykorzystania całej dostępnej przestrzeni. Bardzo ważne jest to, aby dobrać odpowiedniej wielkości meble, nie może być problemu z otwieraniem ich drzwi, sięgnięciem do regałów itd.

Jakie będą odpowiednie meble dziecięce?

Zanim przejdzie się do zakupu konkretnych mebli, należy zacząć od dokładnego rozplanowania dostępnej przestrzeni. Umożliwi to uniknięcie wielu nieprzyjemnych niespodzianek typu dobranie właściwych wymiarów mebli. Mając już zaplanowaną aranżację pokoju, można przejść do kolejnego etapu. Bardzo ważne przy wybieraniu mebli do pokoju dzieci jest to, aby kierować się komfortem użytkownika i jego bezpieczeństwem. Idealnie sprawdzą się wobec tego meble dziecięce wykonane z naturalnych surowców, trwałych, wolnych od szkodliwych substancji. Świetnym wyborem są oczywiście ponadczasowe i uniwersalne meble drewniane. Sprawdzą się w każdym pokoju dziecięcym, niezależnie od tego, w jakim stylu został on urządzony. Meble do pokoju dziecięcego muszą być starannie wykończone, stabilne, o gładkiej powierzchni, pokryte ekologicznymi farbami. Nie nadają się meble z dodatkami szkła i ostrymi krawędziami. Najważniejszym meblem w pokoju dziecięcym jest oczywiście łóżko. Musi być wygodne, najlepiej z regulacją wysokości posłania. Wytrzymała konstrukcja to jedno, ale znaczenie ma dobór właściwego materaca. To właśnie od niego będzie zależeć to, czy dziecko będzie się wysypiało.

Na jakie zdecydować się meble dla dzieci?

W pokoju dziecięcym nie może brakować odpowiedniego biurka, warto te wyposażyć się w stolik nocny przy łóżku, aby dziecko mogło mieć zawsze pod ręką niezbędne przedmioty typu zegarek czy szklanka z wodą. Starsze dziecko potrzebuje już przeznaczonego do nauki. Nie może zabraknąć w nim odpowiedniego biurka i wygodnego krzesła. Istotne jest to, aby stworzyć dziecku komfortowe warunki do uczenia się. Zadbać należy do dobranie właściwej wysokości burka, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup modelu z regulacją. Blat biurka musi być wystarczająco szeroki, aby pomieściły się na nim wszystkie książki, sprzęty i przybory. W biurku nie może zabraknąć półek i szuflad, która ułatwia utrzymanie porządku. Konieczny będzie również zakup szafy na ubrania lub komody. Wybór mebla trzeba uzależnić od dostępnej przestrzeni. Przy niewielkim metrażu najlepsza będzie pojemna komoda. Meble muszą być stabilne, dostosowane do wzrostu dziecka, łatwe do otwierania. W każdym pokoju dziecięcym potrzebne są meble pozwalające na przechowanie ubrań, zabawek, książek itd. Zawsze najważniejsze jest to, aby meble były funkcjonalne i wygodne, walory estetyczne są już kwestią drugoplanową. Zaleca się wybierać meble w kolorach stonowanych, spokojnych. Na uwadze trzeba mieć ich jakość i wykończenie.