forummeble.pl

forummeble.pl – dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Jak efektownie udekorować sypialnię
Dom

Jak efektownie udekorować sypialnię przy użyciu pasków LED?

Oświetlenie LED stało się rozwiązaniem niesamowicie popularnym. Taśma LED RGB daje nam ogromne możliwości aranżacyjne, pozwalając na uzyskanie ciekawych efektów. Jak wykorzystać taśmy LED w sypialni? Popularnym pomysłem jest listwa LED zamontowana w podwieszanym suficie. Jak jeszcze możemy wykorzystać diody RGB?

 

Czym są paski LED?

Paski LED to doskonały sposób na nowoczesną dekorację światłem. Sposób ten stosowany jest już od wielu lat – https://sklep.neonica.pl/tasmy-led. Zastosowanie najwyższej jakości taśm LED zapewni atrakcyjny design pomieszczenia. Mówiąc najprościej, taśma LED to pasek zbudowany z modułów wyposażonych w trzy diody LED, które emitują światło o różnym zabarwieniu, według potrzeb użytkowników. Taśmy LED cechują się wyjątkowo długą żywotnością, dzięki czemu jednorazowy montaż zapewnia oświetlenie na wiele lat.

Taśmy LED – jakie mają zastosowanie?

Taśmy LED mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Mają bardzo szerokie zastosowanie – stosuje się je do oświetlenia przemysłowego, jak i do prywatnych zastosowań w domach i mieszkaniach. Bardzo ciekawą możliwością jest zastosowanie taśmy LED do podświetlenia elementów aranżacyjnych, np. mebli, wnęk w ścianach czy innych elementów wystroju. Niektórzy idą nawet o krok dalej, podświetlając w ten sposób wannę i uzyskując bardzo ciekawy efekt wizualny.

Montaż listwy LED

Zasadniczo, paski LED można montować na trzy sposoby. Pierwszą z nich jest zastosowanie dwustronnego paska, który znajduje się na odwrocie niektórych pasków – https://sklep.neonica.pl/tasmy-led. Jeżeli taśma została w niego wyposażona, montaż jest bardzo łatwy, ale trzeba pamiętać, że taka taśma nadaje się tylko do zastosowania wewnętrznego. Jeżeli taśma nie posiada podklejonego paska, innym sposobem montażu jest wykorzystanie uchwytów, które dołączone są do kompletu. Wystarczy nawiercić dziury w podłożu i zamontować uchwyty, a następnie w tych uchwytach zamontować taśmę LED. Trzecim sposobem montażu jest wykorzystanie aluminiowego profilu, w który wpuszcza się bezpośrednio taśmę LED.

Taśma LED w sypialni

Sypialnia jest doskonałym miejscem na zastosowanie pasków LED. Jednym ze sposobów ich użycia jest zamontowanie pod łóżkiem. Takie dodatkowe źródło światła stanie się przydatne np. podczas wstawania w nocy bez konieczności zapalania głównego światła. Dodatkowo, osiągniesz w ten sposób bardzo ciekawy efekt wizualny, gdyż podświetlone łóżko wygląda naprawdę stylowo. Jeśli wybierzesz pasek LED z diodami RGB, uzyskasz możliwość zmiany koloru oświetlenia i stworzenia romantycznego nastroju w kilka chwil. Jeżeli lubisz nowoczesne aranżacje, możesz pokusić się o podwieszany sufit z zastosowaniem paska LED. Dzięki temu, że światło będzie odbijało się od ściany, będzie o wiele łagodniejsze dla oczu, co w sypialni jest jak najbardziej pożądanym efektem. Istotna jest właściwa barwa światła – do wyboru masz barwę ciepłą, zimną bądź neutralną.

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie paska LED w garderobie. W ten sposób szybko odnajdziesz odpowiednie ubrania bez konieczności zapalania głównego światła. Oświetlenie z paska LED dotrze do każdej półki, równomiernie je oświetlając i ułatwiając korzystanie z szafy.

Pasek LED – czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy warto montować taśmy ledowe. Gdy zyskiwały one popularność, były montowane przez wszystkich. Dzisiaj oświetlenie LED wciąż jest bardzo modne i popularne nie tylko ze względu na aspekt wizualny, ale także na energooszczędność, łatwość montażu i szerokie zastosowanie, jakim cechuje się taśma LED. Możesz dowolnie wybierać długość taśmy LED oraz barwę światła, by otrzymać efekt, który Cię zachwyci. Paski LED najlepszej jakości znajdziesz tutaj: https://sklep.neonica.pl/. Kliknij w link, by skorzystać z pozostałych funkcji strony internetowej i sklepu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.