forummeble.pl

forummeble.pl – dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

piekny sufit w salonie
Dom

Jak zaaranżować piękny sufit w salonie?

Białe, nudne sufity już dawno odeszły w zapomnienie. Dziś mamy bardzo wiele możliwości, które pozwolą na suficie wyczarować dekoracje, które sprawią, że pokój dzienny stanie się charakterystyczny i wyjątkowy. Jak zaaranżować piekny sufit w salonie?

Beton architektoniczny

Beton architektoniczny szturmem wdarł się do naszych mieszkań. Nie ma się czemu dziwić! Jest to propozycja, która idealnie wpisuje się w nowoczesny, minimalistyczny wystrój.

Szary, surowy sufit będzie idealnie komponował się z białymi ścianami. Takie mieszkanie będzie praktyczne, eleganckie i nowoczesne. Osoby, które marzą, by nieco ocieplić wizerunek salonu mogą wykorzystać nowoczesne lamele drewniane, które idealnie będą wyglądały zarówno na ścianie, jak i na suficie. Warto pamiętać, by montować je w pewnych odległościach tak, by zachowały swój przestrzenny charakter.

Osoby, które chcąc beton wykorzystać we wnętrzu industrialnym powinny pamiętać, by dodatkowo ozdobić sufit prostymi, czarnymi lampami. Sprawdzą się minimalistyczne żyrandole oraz lampy halogenowe. Ciekawie będą również wyglądały kable, które puścimy na ściany i sufit.

https://www.forummeble.pl/jak-ozywic-nowoczesny-szary-salon/

piekny sufit w salonie

Tapeta – niecodzienne rozwiązanie

Tapety na suficie nie są rozwiązaniem często spotykanym w naszych mieszkaniach. A szkoda!

W salonie w romantycznym stylu pięknie będzie wyglądała tapeta z motywem kwiatowym. Dzięki temu rustykalny pokój dzienny stanie się romantyczny, sielski i elegancki. Do nowoczesnego salonu można wykorzystać tapety we wzory geometryczne. Wykorzystując przestrzenne konstrukcje można optycznie powiększyć pomieszczenie.

Salon w stylu skandynawskim będzie wyglądał uroczo, gdy zostanie wykorzystana tapeta z motywem belek, które będą przypominały drewniany sufit.

salon sufit aranżacja

Sztukateria – powrót do przeszłości

Piękny sufit w salonie w pałacowym stylu nadal może zachwycać. Oczywiście do takiego wystroju należy podejść z umiarem i dużym wyczuciem, gdyż zbyt duża ilość dekoracji może przytłaczać pokój.

Sztukateria sprawdzi się w domach w stylu klasycznym oraz mieszkaniach w kamienicach, które przeważnie zachwycają swoją wysokością.

https://www.forummeble.pl/tapeta-w-salonie-na-jednej-scianie-jaka-wybrac/

Dekoracyjne rozety można umieścić tuż nad żyrandolem. Warto również wykorzystać gzymsy ozdobne, które będą interesującym elementem łączącym ścianę z sufitem. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na gzymsy oświetleniowe LED, które pomogą wprowadzić nowoczesne oświetlenie sufitu.

Piękny sufit w salonie, z wykorzystaniem sztukaterii, nie musi być zaaranżowany wyłącznie w bieli. Świetnie będzie również wyglądał sufit szary lub czarny, który zostanie wykończony dekoracyjnymi sztukateriami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.