forummeble.pl

forummeble.pl – dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

tapeta w salonie na jednej ścianie
Dom

Tapeta w salonie na jednej ścianie – jaką wybrać?

W obecnych czasach w czasie dekorowania wnętrza, nierzadko rezygnujemy z tapetowania wszystkich ścian, żeby pokryć tylko jedną, wybraną ścianę w pomieszczeniu. Okazuje się, że takie rozwiązanie ma sporo zalet. Mowa tutaj o kwestiach estetycznych oraz praktycznych. Warto też dodać, iż tapeta na jednej ścianie pozwoli nam wprowadzić do pomieszczenia bardzo odważnego, niebanalnego motywu dekoracyjnego. Nierzadko dzięki niemu można wywołać efekt zaskoczenia oraz ożywienia. Tapeta w salonie na jednej ścianie – czy to dobry pomysł?

https://www.forummeble.pl/sprawdzone-pomysly-na-balkon/

tapeta salon

Tapeta w salonie na jednej ścianie

Tapeta w salonie na jednej ścianie to wielkoformatowa dekoracja ścienna, która skutecznie odmienia przestrzeń oraz przykuwa uwagę. Warto zaznaczyć, że inaczej niż w pomieszczeniu, które jest całe wytapetowane, ściana przestanie być tylko tłem dla wnętrza. Ponadto może też stanowić tło dla ciekawych elementów wyposażenia – mowa tutaj na przykład o lustrach czy obrazach. Warto też dodać, że tapeta w salonie na jednej ścianie powinna sprawdzić się w każdym małym wnętrzu. Właściwie dobrana dekoracja pozwoli nam w optyczny sposób powiększyć daną przestrzeń mieszkalną. Oczywiście nie są to wszystkie zalety tego typu ściany, bowiem tapeta na jednej ścianie powinna spełnić oczekiwania wtedy, gdy szukamy sposobu na wyodrębnienie strefy funkcjonalnej w konkretnym pomieszczeniu mieszkalnym.

salon tapeta na jednej ścianie

https://www.forummeble.pl/jak-ozywic-nowoczesny-szary-salon/

Czy warto postawić na tapetę w salonie?

Tapeta w salonie na jednej ścianie okazuje się świetnym rozwiązaniem. Salon to miejsce, które jest świetne na wykorzystanie efektowych tapet, które nie tylko umilą życie domowników, ale także oczarują naszych gości. Właściwie dobrany motyw powinien podkreślić niebanalny charakter najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia w naszym mieszkaniu. Oprócz tego, tapeta zastosowana w salonie na jednej ścianie nierzadko jest ciekawym tłem dla ciekawszych komód bądź stylowej kanapy. Ciekawa tapeta to taka, która zawiera motywy roślinne, a także kwiatowe.

Warto zaznaczyć, że w przypadku romantycznego salonu w stylu prowansalskim, śmiało można zastosować tapety z delikatnymi, drobnymi kwiatami. Natomiast we wnętrzach typu modern glamour powinny sprawdzić się większe, rozłożyste pęki, które prezentują się bardzo ładnie. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że właściwie dobrana tapeta na jednej ścianie okazuje się świetnym sposobem na zmianę percepcji optycznej danego salonu. Bardzo przydatna będzie dekoracja w pionowe pasy, która powinna zachwycić gości w naszym domu. Najlepiej postawić na taką, która została utrzymana w delikatnych barwach.