forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

karnisz
Dom

Tradycyjny karnisz czy szyna z maskownicą? Co wybrać?

Jeśli urządzasz mieszkanie lub robisz generalny remont, prawdopodobnie interesuje Cię, jakie karnisze są obecnie najmodniejsze i czym się wyróżniają poszczególne modele. Karnisz apartamentowy z maskownicą to coraz chętniej wybierane rozwiązanie, ponieważ umożliwia ukrycie drążka do firan. Zadowoleni użytkownicy chwalą przede wszystkim jego wyjątkową estetykę. Zdecydowanymi zaletami tego modelu są również łatwość montażu oraz lekkość i wytrzymałość. Dzięki maskownicy nie trzeba rezygnować z firan i zasłon w oknach, a karnisze są zasłonięte i nie zaburzają wystroju wnętrza.

Zalety tradycyjnego karnisza

Klasyczne karnisze są zazwyczaj dostępne w dwóch wersjach: pojedynczej lub podwójnej. Jeżeli chcesz ozdobić okno wyłącznie za pomocą firany (lub tylko zasłony), zdecyduj się na wariant pojedynczy, czyli składający się z jednego drążka. Wybierz go również w sytuacji, gdy zasłony mają pełnić wyłącznie funkcję dekoracyjną i nie planujesz ich zasuwać. Karnisz pojedynczy to także doskonałe rozwiązanie dla zwolenników rolet lub żaluzji.

Z kolei karnisz podwójny umożliwia jednoczesne korzystanie i z firan, i zasłon. Dzięki temu, że wiszą na osobnych drążkach, mogą być sprawnie przesuwane i bezproblemowo używane do zasłonięcia okna. Przy montażu każdego rodzaju karnisza należy pamiętać, że drążek w żaden sposób nie powinien ograniczać swobodnego dostępu do okna ani utrudniać jego otwierania i zamykania.

Karnisze z maskownicą

Jeśli chcesz, by karnisz był niewidoczny, wybierz karnisze szynowe z maskownicą. Ich cechą charakterystyczną jest duża wytrzymałość, a jednocześnie wyróżniają je lekkość i łatwość montażu. Solidna szyna bez problemu utrzyma nawet ciężkie firany i zasłony. Na rynku znajdziesz między innymi karnisze do apartamentu mierzące od 150 do nawet 500 cm, zatem bez problemu dopasujesz je zarówno do kompaktowych, jak i większych pomieszczeń.

Karnisz apartamentowy sufitowy z maskownicą to świetna opcja, jeśli zależy Ci na swobodnym korzystaniu z firan i zasłon oraz ochronie wnętrza przed nadmiarem światła i spojrzeniami przechodniów. Sprawdzi się w pomieszczeniach z łukami oraz tych o niskim nadprożu. Karnisz apartamentowy z maskownicą to praktyczne, a jednocześnie bardzo modne rozwiązanie, stosowane zarówno w tradycyjnych wnętrzach, jak i tych nowocześniejszych.

Karnisze do apartamentu z maskownicą

Karnisze z maskownicą to uniwersalne i ponadczasowe dodatki, które mogą pasować do każdej aranżacji. Niezależnie od stylu Twojego mieszkania tego typu karnisz będzie więc świetną opcją. Sprawdzi się zarówno w prywatnych domach, jak i miejscach publicznych, ponieważ daje dużą dowolność w wieszaniu firan i zasłon. Karnisz z maskownicą sufitowy jest wytrzymały i nie traci koloru pod wpływem czasu. Ani zmieniająca się wilgotność, ani wahania temperatur nie zmieniają jego wyglądu. To zatem produkt na długie lata – zwłaszcza jeśli poszukujesz funkcjonalnego i estetycznego rozwiązania. Maskownica jest sztywna i stabilna, więc nie musisz się obawiać, że zostanie uszkodzona w trakcie użytkowania. Co ważne, nie wpływa ona na łatwość użytkowania. Karnisze z maskownicą wyglądają estetycznie i nowocześnie, a jednocześnie nie utrudniają otwierania okien. Dzięki swojej prostej formie pasują do wszystkich wnętrz.

Szyna sufitowa z maskownicą

Karnisze z maskownicą świetnie uzupełniają się z innymi elementami dekoracyjnymi, tworząc w ten sposób spójną całość. Dobrze dobrana maskownica potrafi optycznie podwyższyć każde pomieszczenie, co jest szczególnie ważne w niskich wnętrzach lub tych o niewielkim metrażu. Ukrycie karnisza za maskownicą poprawia estetykę wnętrza – zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na nowoczesne ledowe podświetlenie. Idealnie przycięta i odpowiednio wyprofilowana maskownica jest nie tylko ozdobą pomieszczenia, ale także znacznie ułatwia montaż karnisza. Karnisz apartamentowy z maskownicą jest tak subtelny, że stanowi idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie minimalizm i dyskretną elegancję.

Artykuł sponsorowany