forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Zasłony gotowe czy na wymiar
Dom

Zasłony gotowe czy na wymiar – jakie wybrać?

Wybór między zasłonami gotowymi a wykonanymi na zamówienie zależy wielu czynników. Na co warto się zdecydować?

W sprzedaży można znaleźć zarówno gotowe zasłony w konkretnych wymiarach, jak i zasłony na wymiar, które przygotowywane są zgodnie z życzeniem klienta w danej wysokości i szerokości. Na co warto się zdecydować? Poniżej znajdziesz pomocne porady!

Zasłony gotowe czy na wymiar – koszt

Gotowe zasłony są zwykle tańsze niż zasłony na zamówienie, ponieważ są produkowane w dużych nakładach i mogą być wykonane z tańszych materiałów. 

Zasłony na zamówienie są zazwyczaj droższe ze względu na dodatkowy czas i materiały potrzebne do stworzenia niestandardowego projektu.

Wobec tego wtedy, gdy liczy się jak najniższa cena, warto uwzględnić gotowe zasłony, które można znaleźć w wielu ciekawych wariantach w sprzedaży. Warto też wskazać, że jeśli nie pasują one dokładnie pod kątem wymiarowym, można zdecydować się na ich skrócenie, co jest tańsze od wykonania ich na wymiar.

Zasłony gotowe czy na wymiar – styl

Gotowe zasłony są dostępne w wielu różnych wariantach pod kątem stylu, jednak nie zawsze można dopasować je w pełni do swojego gustu. 

Zasłony na zamówienie pozwalają wybrać dokładnie taki styl, tkaninę i rozmiar, jakie potrzebne są we wnętrzu, co może lepszym rozwiązaniem, gdy potrzebuje się zasłon pasujących do nietypowego rozmiaru lub kształtu okna.

Warto jednak na początku sprawdzić wszystkie dostępne gotowe zasłony, na przykład w sklepach internetowych, gdzie wybór jest znacznie większy niż w sklepach stacjonarnych. W internecie można znaleźć wiele typów zasłon, na przykład w stylu glamour, loftowym, minimalistycznym, tradycyjnym, rustykalnym.

Zasłony gotowe czy na wymiar – jakość wykonania

Zasłony wykonane na zamówienie są zazwyczaj wyższej jakości niż gotowe zasłony, ponieważ są wykonane z lepszej klasy materiałów i są wykonane specjalnie na zamówienie klienta. 

Warto jednak pamiętać o tym, że jakość może jednak różnić w zależności od producenta lub sprzedawcy zasłon.

W sprzedaży można znaleźć zatem zarówno gotowe zasłony wysokiej jakości, jak i zasłony na wymiar, dlatego najlepiej zwrócić uwagę na konkretny produkt.

Zasłony gotowe czy na wymiar – wygoda zakupu

Gotowe zasłony są często łatwo dostępne do kupienia w sklepach z wyposażeniem domu lub w sieci, dlatego można mieć je u siebie praktycznie od razu. Gdy planuje się szybko zmienić aranżację wnętrza, gotowe zasłony są zatem najlepszym rozwiązaniem.

Zasłony na wymiar wymagają więcej czasu na wyprodukowanie i mogą wymagać kilku konsultacji z krawcową. Wobec tego czas oczekiwania na zasłony tego typu wynosi na ogół parę tygodni.

Podsumowując, gdy ma się specyficzne wymagania pod względem wzoru zasłon albo poszukuje się zasłon pasujących do nietypowego rozmiaru lub kształtu okna, najlepszym rozwiązaniem mogą być dla zasłony na zamówienie. W przeciwnym przypadku warto zdecydować się na gotowe zasłony, które dzisiaj można znaleźć w sprzedaży w wielu wariantach wzorniczych oraz w bardzo atrakcyjnych cenach. Można też łatwo kupić je online.