forummeble.pl

forummeble.pl – dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Dodatki Dom Wnętrze

Arnażacja wnętrza w stylu rustykalnym – meble, kolorystka, dodatki.

Aranżacja to zadanie, które wymaga od odbiorcy poznania świata architektury wnętrz. Dobranie odpowiedniego stylu, charakteru oraz projektu wiąże się z kilkom ważnymi czynnikami, takimi jak:
– wielkość pomieszczenia,
– ustawienie poszczególnych pomieszczeń,
– cechy charakterystyczne wnętrza – nasłonecznienie, wysokość sufitów, przestrzeń, itp.,
– upodobania i charakter właściciela,
– środki finansowe i ekonomiczne,
– potrzeby i oczekiwania.

Style we wnętrzach

Wśród wielu istniejących typów wnętrz można wyróżnić: styl nowoczesny, rustykalny, skandynawski, loftowy, minimalistyczny, prowansalski, klasyczny, industrialny, glamour i wiele innych.
Czym charakteryzuje się styl rustykalne? W jakich wnętrzach się on sprawdzi? Jakie meble i dodatki dobrać do tego stylu?
Styl rustykalny to wnętrze o charakterze wiejskim, pradawnym, odzwierciedlającym ciepło domowego ogniska. Może być on porównywalny do stylu country oraz skandynawskiego, jednakże jest on trochę subtelniejszy i stonowany. Cechami szczególnymi tego wnętrza są naturalne kolory, postarzane meble i akcesoria, drewniane podłogi, ściany, prostota i wdzięk ozdób inspirowanych przyrodą.
We wnętrzu rustykalnym nie wykorzystuje się nowoczesnych inspiracji, plastikowych i sztucznych tworzyw, jak również nadmiernego przepychu i sztuczności.

Meble rustykalne

Najbardziej pożądane meble rustykalne to przede wszystkim proste, niewymierzone, przypadkowe meble z postarzanego drewna. Zdobione stoły, komody, szafki czy skrzynie z pewnością nadadzą odpowiedniego charakteru całemu pomieszczeniu. Meble rustykalne mogą być przyozdobione za pomocą wszelkich dodatków i użytecznych akcesoriów, którymi są: koce, pledy, starocie, antyki, ludowe rękodzieła, zegary, koronkowe obrusy i chusty i wiele innych.
Na ścianach i sufitach wnętrza często spotykane są drewniane zdobienia, belki, ręcznie rzeźbione ornamenty.
Całość utworzona w stylu rustykalnym powinna przypominać Skandynawskiej, wiejskie, gospodarstwo domowe, a samo wnętrze być przytulne i ciepłe.
Kolory, jakie wykorzystywane są w stylu rustykalnym to biel, zieleń, błękity, niebieski. W pomieszczeniach powinny przeważać barwy pastelowe, a także kolorystyka natury i przyrody.
Tego rodzaju aranżacje można wykorzystywać w poszczególnych pomieszczeniach domu takich, jak kuchnia, salon czy sypialnia, a także jako spójny projekt całego mieszkania. Do wykonania wnętrza w stylu rustykalnym należy się odpowiednio przygotować, a wszelkie elementy, akcesoria i meble rustykalne powinny być staranie dobrane i dopasowane względem siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.