forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Poradnik Wnętrza

Jak urządzić pokój nastolatka?

Urządzenie pokoju nastolatka to nie lada wyzwanie dla rodziców. Musi on być funkcjonalny, ciekawy, a przede wszystkim zgodny z zainteresowaniami naszego dziecka. Na co zwrócić uwagę aranżują przestrzeń nastolatka?

Miejsce do nauki

Wydzielenie miejsca, w którym można wygodnie usiąść przy biurku jest niezbędne w pokoju nastolatka. Biurko oraz wygodny, ergonomiczny fotel to miejsce, w którym młody człowiek spędza wiele czasu. Warto o tym pamiętać i postarać się o wybranie biurka, które będzie wystarczająco duże, by pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Niezmiernie ważne jest krzesło do biurka. Krzesło musi mieć oparcie, podłokietniki oraz oparcie dla nóg. Dobrze by było na kołach, które umożliwią poruszanie się.

Miejsce do nauki musi być dobrze oświetlone. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie ze światła dziennego. Nie każdy ma jednak taką możliwość. Mocna lampka, która zapewni odpowiednią ilość światła rozwiąże ten problem. Trzeba pamiętać, by lampka była umieszczona z lewej strony biurka tak, by nie zasłaniać sobie światła.

Czas na relaks

W pokoju nastolatka trzeba również wydzielić strefę odpoczynku. Po zakończonej nauce nastolatek musi mieć swoje wygodne miejsce, w którym może się zrelaksować, odpocząć i najzwyczajniej poleniuchować.

Ciekawym rozwiązaniem są pufy do pokoju nastolatka. Bardzo popularne są pufy worki. Worki do siedzenia mają miękkie wypełnienie, które dostosowuje się do kształtu ciała. Dzięki temu są wyjątkowo wygodne. Ich kolejną zaletą są ciekawe kolory. Piłki do nogi, kosza czy rugby będą świetnie pasowały do pokoju chłopca. Pufy w delikatne kwiaty czy figury geometryczne spodobają się dziewczynom.

Kolejną możliwością są wiszące fotele. Jest to rozwiązanie wygodne oraz ciekawe niestety nie jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym pokoju. Fotele wiszące są dosyć duże i wymagają przestrzeni. W mniejszym pokoju nie będą wyglądały efektownie. Pufy do pokoju nastolatka na małej przestrzeni sprawdzą się dużo lepiej.

Półki są niezbędne

Półki to kolejny element wystroju pokoju nastolatka, o którym nie można zapomnieć. Nie muszą to już być nudne półki, które zajmują całe ściany. Okręgi, niesymetryczne kształty, czy ażurowe ścianki to element wystroju, który jest nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny.

Pufy do pokoju nastolatka, miejsce do pracy oraz miejsce na przechowywanie to podstawowe elementy wyposażenia pokoju nastolatka, które pozwoli stworzyć przestrzeń przyjazną i funkcjonalną. Pokój, w którym młody człowiek będzie czuła się dobrze i będzie lubił spędzać czas.