forummeble.pl

forummeble.pl – dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Wnętrze

Urządzamy funkcjonalne biuro. Jakie sprzęty okażą się w nim niezbędne?

Dobrze urządzone biuro zapewnia wygodną przestrzeń do twórczej pracy. Zobacz, w jaki sposób za sprawą mebli uzupełniających w postaci kontenerów możesz zagospodarować tę przestrzeń, by uczynić ją jeszcze bardziej funkcjonalną.

Po pierwsze: wygodne biurko

Biurko to podstawa pracy przy komputerze lub nad ważnymi dokumentami i projektami. Jak je odpowiednio dobrać? Przede wszystkim należy uwzględnić jego wysokość. W przypadku osób o średnim wzroście (170 cm) najlepiej sprawdza się biurko, którego blat umieszczony jest na wysokości około 72 cm nad ziemią. W przypadku dzieci dobrze sięgnąć po biurko o blacie z regulowaną wysokością, rosnące wraz z dzieckiem. Kwestia długości mebla wpływa również na komfort jego użytkowania. Najlepiej wybierać modele nie krótsze niż 120 cm, na których zmieści się nie tylko komputer, ale również akcesoria biurowe, kartki do xero czy książki potrzebne do pracy. Jeszcze lepiej, gdy elementy te znajdą swoje stałe miejsce na meblach dodatkowych – na przykład na dostawianej komodzie wyposażonej w kółka i szuflady.  

Po drugie: kontener do biurka

Wszelkiego typu komody dostawiane do biurka znacząco ułatwiają zapanowanie nad stosem faktur i ważnych umów. W sklepach można znaleźć zarówno kontenerki na kółkach, modele z szufladami, jak też innego rodzaju pomocniki. Ich rodzaj warto dopasować do konkretnego zastosowania. W miejscu pracy poza domem dobrze sprawdzają się dostawki wyposażone w centralny zamek. W ten sposób można zabezpieczyć newralgiczne dokumenty przed dostępem d nich osób trzecich.

Jakie kontenery sprawdzą się w dziecięcych pokojach?

Komody na kółkach z kolei to dobry wybór dla dzieci i nastolatków, które lubią mieć w pracy twórczej dużą elastyczność. Są bardzo funkcjonalne i ułatwiają dopasowanie do potrzeb najmłodszych domowników. Możesz umieścić je tuż pod blatem biurka, aby pociecha miała zawsze wszystko pod ręką. Jeśli jednak nie chcesz ograniczać dziecku swobody poruszania w miejscu odrabiania lekcji, możesz ustawić je nieco dalej i w razie potrzeby szybko przemieścić. W godzinach wieczornych kontener może stanowić rodzaj szafki nocnej, na którym ustawisz lampkę i ulubioną dziecięcą lekturę przed snem. Pamiętaj, aby dobrać elementy dodatkowe z tej samej kolekcji co meble podstawowe – wtedy całość będzie prezentować się spójnie.

Kontener w domowym biurze

Domowy gabinet pozwala na zdecydowanie swobodniejszą pracę niż warunki, jakie zapewnia klasyczne biuro. W zaciszu własnego „M” nie musisz przykładać takiej wagi do tego, kto ma dostęp do Twoich dokumentów. Możesz też ustawić komodę w taki sposób, aby pracowało Ci się najwygodniej. Nie masz potrzeby zwracania uwagi na przyzwyczajenia współpracowników, gdyż z domowego biura korzystasz tylko Ty. Meble uzupełniające do gabinetu powinny być wyposażone w praktyczne szuflady, w których łatwo pomieścisz biurowe akcesoria – pieczątki, długopisy i kartki do notowania. Dobrze, aby były wykonane z takich materiałów, które możesz łatwo utrzymać w czystości. Odpowiednio laminowane fronty i blaty sprawią, że pomocniki nie wyeksploatują się tak szybko i przez długi czas będą cieszyć oko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.