forummeble.pl

forummeble.pl – dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Dodatki Wnętrze

Biała sypialnia – jak ją zaaranżować?

Do aranżacji swojego mieszkania lub domu powinieneś podejść jak do czystej zabawy. Nikt nie będzie cię tutaj oceniać. Nikt nie będzie komentować tego, w jaki sposób wyposażyłeś poszczególne pomieszczenia. A skoro krytykę masz już z głowy, możesz naprawdę zaszaleć i pozwolić sobie na spełnienie własnych aranżacyjnych marzeń. Jeśli jednym z nich jest biała sypialnia, to właśnie na niej skup się w tym momencie. Zaraz dowiesz się, jak ją przygotować, by przeistoczyła się ona w niezwykle przytulne miejsce do wypoczynku i relaksu.

Moda na biel

Sypialnie spowite w całości bielą są architektonicznym hitem ostatnich czasów. Niemalże zawsze tak samo pięknie się prezentują i świetnie się sprawdzają. Biel można w końcu uznać za jedną z najbardziej uniwersalnych barw. To kolor bezpieczny, przytulny, a zarazem bardzo wszechstronny – w zależności od całościowej koncepcji może zmieniać swój wizerunek. Potraktuj go jak tło dla całego wnętrza. Jeżeli umieścisz biel na ścianach i podłodze, sypialnię będziesz mógł wypełnić dosłownie każdym materiałem, kolorem czy akcentem. Na takim jednolitym tle wszystko zaprezentuje się dobrze. Białe otoczenie jest więc idealnym środowiskiem do wyzwolenia własnej kreatywności – zmuś swoją wyobraźnię do pracy i sam zobacz, co z tego wyniknie.

Biel wycisza

Aspekt wizualny jest oczywiście ważny, ale nikt nie tworzyłby białych sypialni tylko z uwagi na ich fantastyczny i stylowy wygląd. Większość osób robi to z zupełnie innego powodu. Gdybyś miał bowiem wybrać jeden taki kolor, który najszybciej cię uspokaja i wprowadza w stan błogości, najprawdopodobniej postawiłbyś właśnie na biel, która jest niemalże przezroczystym odcieniem. To barwa, która wykazuje się działaniem wyciszającym. Tworzy w sypialni idealne warunki do popołudniowego relaksu i wieczornego odpoczynku. Dzięki niej uzyskujesz harmonijną i spójną aranżację, w której wszystko do siebie pasuje i świetnie ze sobą współgra. Nic nie jest przypadkowe i tym samym nic nie musi zaprzątać twojego umysłu. Biała sypialnia koi twoje nerwy i pozwala ci zapomnieć o problemach. Ty możesz wtedy zająć się wyłącznie ulubionymi czynnościami albo nawet samym leżeniem.

Białą sypialnię możesz też potraktować na wiele sposobów. Jeżeli przepadasz za minimalistycznymi koncepcjami, zafunduj swojemu mieszkaniu aranżację rodem ze skandynawskich krajów. Postaw na proste geometryczne meble wykonane z jasnego (np. popielatego) drewna. Dopasuj do nich stonowane dodatki, a ściany w całości pokryj białą farbą. Skandynawska aranżacja na pewno przypadnie ci do gustu, jeżeli nie przepadasz za przepychem i bogactwem.