forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Dom Poradnik Wnętrza

Aranżacje w stylu art deco

Styl w aranżacji pomieszczeń mówi wiele o upodobaniach właścicieli nieruchomości. Dla jednych osób najważniejsze jest to, aby ich dom był luksusowo zaaranżowany i wyposażony w najdroższe meble oraz posiadał drogie dodatki. Inni wybierają funkcjonalność i prostotę, bo chcą mieć w swoim domu dużo wolnej przestrzeni. I dlatego pragną, aby w ich domu znalazły się tylko najpotrzebniejsze meble i sprzęty. A jeszcze inne osoby wybierają elegancję i luksus, lecz również odrobinę sentymentalizmu w aranżacji swojego domu lub mieszkania. I dlatego decydują się na wystrój w stylu art deco.

Nowoczesny styl

Fani tego stylu cenią nowoczesność, luksus i oryginalność, lecz jednocześnie nie chcą także całkiem tracić osiągnięć z przeszłości. W tym celu poszukują funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań. Co niesie ze sobą styl art deco? Styl ten pojawił się w Polsce w okresie międzywojennym. I choć wnętrza zaaranżowane w tym stylu są w zasadzie proste, lecz dzięki pięknym i eleganckim meblom, które są perfekcyjnie wykończone wnętrze nabiera klasy. A dzięki dodatkom na przykład obrazom, rzeźbom i różnym rekwizytom wnętrze nawiązuje do historii. Styl art deco pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia, lecz najbardziej do salonu, sypialni, gabinetu, biblioteki domowej. Materiałami w tym stylu poza praktycznym i zawsze modnym drewnem jest stal i szkło.

Pomoc projektanta wnętrz

Najlepsza aranżacja domu w stylu art deco powstanie wtedy, gdy wyjdzie z pod ręki projektanta wnętrz. Gdyż jest to osoba znająca wszystkie style i potrafiąca w perfekcyjny sposób połączyć je ze sobą, a aranżacja w stylu art deco tego potrzebuje. Możemy oczywiście także sami zaprojektować oraz wyposażyć nasz dom w ulubionym stylu. Gdy chodzi nam po głowie styl art deco, to trzeba pamiętać, że do takiego stylu pasują proste i masywne meble.Takie meble, jakie królowały w przeszłości i są też dziś, gdy np. aranżujemy pomieszczenia w stylu klasycznym. Ściany w stylu art deco są jasne, a najlepiej białe. Jako dodatki sprawdzą się poduszeczki, kilimy, haftowane firanki, jednokolorowe zasłony, kompozycje kwiatowe, szkatułki. Ważną rolę odgrywają podłogi, które mogą być wykonane z ciemnych płytek drewnopodobnych. Taki materiał i taki kolor dodaje szyku i podnosi wartość nieruchomości czyniąc ją luksusowym pomieszczeniem. Bardzo ważne w aranżacji art deco jest oświetlenie pomieszczeń. I tu sprawdzą się wszelkiego rodzaju duże żyrandole, kinkiety, lampy, lampki. Chodzi głównie o to, aby aby pomieszczenia były intensywnie oświetlone, widne, estetyczne i bogato wyglądające.