forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

stół do jadalni
Dom

Wybierz stół do jadalni

Wybór stołu, przy którym będziemy spożywać posiłki, może się wydawać sprawą błahą, lecz jest tak tylko pozornie. W rzeczywistości musimy sobie przed zakupem odpowiedzieć na wiele pytań, aby stół do jadalni spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Idealny stół do jadalni – jaki powinien być?

Przede wszystkim należy wybrać wielkość. Jeśli na co dzień spożywamy posiłki w niewielkim gronie lub nawet w pojedynkę, może wystarczyć niewielki stół. Co jednak, jeśli będziemy organizować większą imprezę lub choćby zaprosimy na obiad czy kolację ledwie kilku znajomych?

Na pewno więc stół do jadalni musi być wygodny, a więc odpowiednio duży. Pewnym rozwiązaniem będzie tu zakup rozkładanego stołu, który nie będzie zajmował wiele miejsca, ale po rozłożeniu zapewni komfort biesiadowania nawet w większym gronie. Z drugiej strony – większy stół zawsze jest solidniejszy, no i wygląda bardziej efektownie. Jeśli więc brak przestrzeni nie jest naszym problemem, lepiej wybrać zdecydowanie większy stół niż potem martwić się, że goście będą zderzać się łokciami.

Jaki kształt powinien mieć stół do jadalni?

Tu też wiele zależy od miejsca, jakim dysponujemy. Generalnie najczęściej spotyka się stoły kwadratowe/prostokątne, a także okrągłe. Coraz częściej widzimy też owalne. Z nimi problem jest jednak taki, że najczęściej nie można ich rozłożyć. Bardziej funkcjonalny będzie więc na pewno prostokątny, ale nie do każdego wnętrza taki kształt będzie pasować.

Pamiętajmy też o odpowiednio dobranym kolorze – nie zawsze stół będzie zasłonięty obrusem!

steelodesign.pl