forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Dom

Jak dobrać drzwi wewnętrzne do nowoczesnych aranżacji?

Masz problem z dobraniem odpowiednich drzwi to swojego mieszkania wykonanego w nowoczesnym stylu? Nie wiesz jaki kolor dobrać pod kolor ścian mieszkania? W tym artykule dowiesz się, jak radzić sobie z ciężkimi wyborami odnośnie skrzydeł drzwiowych. Na samym wstępie trzeba wziąć pod uwagę rodzaj, kolor czy styl umeblowania. Różnorodność nowoczesnego umeblowania daje możliwość każdemu kto lubi eksperymentować z ciekawą gamą kolorów, ale co zrobić w sytuacji, w której postanowiliśmy postawić na dosyć mocną ciemną kolorystykę umeblowania jak i kolor ścian?

W takim przypadku pomieszczenia muszą być dobrze naświetlone i w takiej sytuacji najlepiej jest postawić na nowoczesne drzwi Porta, które mają przeszklenia, dzięki czemu w pomieszczeniach nastanie jasność, pomieszczenia za dnia będą bardziej przejrzyste i mimo ciemnego umeblowania świetnie się to skomponuje z ciemnymi meblami jak i kolorem ścian. Kolor jest tu tak naprawdę kluczowy. Modne kolory w roku 2020 skupiają się między innymi na odcieniach szarości, zieleni, głębokiej czerwieni, czy takimi jak delikatny błękit.  Są to kolory po części jasne jak i ciemne.

W sytuacji, gdy mieszkanie jest ozdobione w gamę kolorów jasnych, śmiało możemy dopasować najmodniejszą kolorystkę skrzydeł od lat, czyli w kolorze białym, a jeżeli chodzi o rodzaj, Porta ma bogaty wybór i każdy dopasuje coś do własnych potrzeb, w skład skrzydeł Porta wchodzą drzwi lakierowane, z okleiną naturalną, drzwi płytowe, czy drzwi ramiakowe.

Modele drzwi Porta.

Drzwi Porta lakierowane są najlepszym wyborem, dla osób, które cenią sobie prostotę, mając do wyboru różne ich odsłony. W skład skrzydeł lakierowanych Porta wchodzi dziewięć modeli, które komponują się doskonale i dostosowują się do różnych przestrzeni. Głównym kolorem drzwi lakierowanych jest biel, dzięki której, dostosowanie mebli, czy barwa ścian nie stanie się problemem, gdyż kolor biały skomponuje się z każdą możliwą kolorystyką.

Drzwi Porta Okleina Naturalna to idealny wybór, dla osób, które cenią sobie elegancje. Połączenie elegancji i nowoczesności jest jednym z najmodniejszych rodzajów stylu, bazuje tu dość mocna ciemna kolorystyka upodabniająca się do koloru naturalnego drewna. Drzwi te szczególnie charakteryzują się nowoczesną estetyką osiąganą dzięki wielu dodatkom.

Drzwi Porta Płytowe dzięki świetnej konstrukcji i wypełnieniu plastra miodu ,lub płyty wiórowej otworowanej ,będą inwestycją na długie lata .Największą zaletą drzwi płytowych jest uszczelnienie akustyczne świetnie nadające się to pokoju biurowego ,gdyż żaden hałas z zewnątrz pomieszczenia nie jest wstanie przejść co pozwala w spokoju i ciszy na wykonywanie swojej pracy .Są to drzwi solidne ,wytrzymałe i łatwo utrzymuje się je w czystości ,a ich bogaty wybór modeli pozwala na dopasowanie do każdej możliwej aranżacji .

Drzwi Porta Ramiakowe. Najbardziej wyróżniającą cechą tych drzwi jest kilkuwarstwowa konstrukcja. Są one w szczególności dla osób, którzy cenią sobie solidność i jakość wykonania. Skrzydła ramiakowe składają się z ramiaków poziomych, płycin oraz szyb matowych, które pozwalają na dobre naświetlnie pomieszczeń.

Podsumowując, wybór drzwi Porta jest ogromny, każdy znajdzie coś idealnego, dla siebie. Począwszy od bogatej kolorystki drzwi do równie bogatych styli, możliwości dobrania pod daną aranżację także jest wiele. Jeśli aranżacja w pomieszczeniach jest ciemna, najlepsze są skrzydła przeszklone, aby dostarczyć jak największą ilość światła, a jeśli aranżacja jest jasna, można śmiało sobie pozwolić na każdy rodzaj drzwi, ale w takiej sytuacji najlepiej postawić na rodzaj drzwi lakierowanych.