forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Dom

Podłogi drewniane Maderas

Wykańczanie domu jest procesem, który wymaga podejmowania wielu decyzji dotyczących wybieranych materiałów i rozwiązań. Warto, by były one praktyczne, ale jednocześnie, by dodawały wnętrzom budynku prawdziwej elegancji i niezwykłego charakteru. Do takich rozwiązań zaliczyć można na pewno wybór ponadczasowego rodzaju stylowych podłóg, to znaczy podłóg drewnianych.

Podłogi drewniane, czyli parkiet na długie lataParkiety z drewna to podłogi znane już od stuleci. Są one bardzo eleganckie, a zarazem niezwykle uniwersalne i dzięki temu wpisują się w wiele aranżacji, w domach o różnorodnej stylistyce. Drewno jest też materiałem naturalnym, dlatego oferuje wiele wariantów jeśli chodzi o wybarwienie, a także usłojenie. To drugie sprawia, że deski są za każdym razem materiałem unikalnym, sprawdzi się więc u osób, które lubią nieszablonowe rozwiązania. Do korzyści płynących z wyboru drewnianej podłogi można zaliczyć również to, że oprócz pięknego wyglądu, taki parkiet będzie też bardzo trwały i wytrzymały jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne. Na parkiecie lakierowanym mogą pojawiać się rysy, ale taką powierzchnię można zetrzeć albo wycyklinować i powtórnie pokryć powłoką zabezpieczającą. Wtedy podłoga znowu będzie wyglądała jak nowa. Nie trzeba jej więc demontować – wystarczy właściwa renowacja. Tym co może przekonać do podłogi drewnianej są także jej właściwości antystatyczne. Nie zbiera ona brudu i kurzu, co sprawia że nie rozwijają się w nie roztocza. Aby ją utrzymać w czystości wystarczy zaś ją odkurzyć i raz na tydzień umyć na mokro. Jest to także podłoga, którą charakteryzuje bardzo dobre pochłanianie dźwięków.


Świadomy wybór drewnianej podłogi


Tego typu wykończenie podłóg wiąże się z wieloma zaletami i dodaje wnętrzom prawdziwej klasy. Jednak trzeba zaznaczyć, że to jak będą prezentować się zamontowane parkiety, będzie zależne przede wszystkim od tego jakiej jakości będą wybrane podłogi drewniane i jak będzie przedstawiał się poziom ich estetyki. Aby były one jak najlepsze, warto postawić na renomowanego i sprawdzonego producenta. Tylko wtedy będzie można mieć bowiem pewność, że drewniana podłoga będzie elegancka i przetrwa w domu przez długie lata (nie można jednak zapominać wtedy o jej właściwej pielęgnacji). Wybierając i kupując drewniane podłogi, najlepiej jest więc znaleźć producenta z doświadczeniem na rynku, który będzie gwarancją najwyższej jakości usług. Będzie się to tyczyć zarówno jakości materiału (z wszelkimi certyfikatami), jak i wszelkich działań, w tym na przykład całościowej kontroli nad procesem produkcyjnym. Doświadczony producent to także szansa na to, by swoją podłogę wybierać z bogatej oferty podłóg, różniących się nie tylko gatunkami drewna, ale także metodami jego wykończenia. Taką właśnie obsługę otrzymasz, zamawiając podłogi Maderas. To także dbałość o detale na wszystkich etapach i jak najbardziej staranne wykonanie drewnianych podłóg. Dzięki niej w domu można uzyskać w pełni satysfakcjonujący efekt.