forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Budownictwo Wnętrza

Remont pokoju – jak zrobić kosztorys?

Remont zwykle wiąże się ze sporymi kosztami, nerwami i ogromnym chaosem i bałaganem. Często zdarza się, że koszty remontu wychodzą dużo drożej niż przewidywaliśmy. Dlatego właśnie warto zrobić kosztorys remontu i już na początku określić ile pieniędzy na co potrzebujemy. Jak zrobić kosztorys remontu pokoju i co wziąć pod uwagę?

Remont jednego pokoju może wydawać się niezbyt wymagający. To błędne myślenie. Wszystko zależy od ilości prac, jaka nas czeka. Samo malowanie ścian faktycznie jest błahostką, lecz wymiana paneli już niekoniecznie.

Dodatkowe koszty

Jeśli w remontowanym pomieszczeniu wymieniamy panele, nasze koszty rosną. Musimy wliczyć w kosztorys cenę za podkład pod panele i cenę za same panele. To może być koszt nawet kilku tysięcy, w zależności od ceny paneli, jaka nas interesuje. Malowanie ścian nie jest tak drogie, chyba, że zamarzy nam się kładzenie tapety. To również trochę zwiększy nasze koszty.

Kosztorys remontu pokoju nie jest tak skomplikowany jak kosztorys remontu całego mieszkania. Dużo łatwiej go wykonać. Warto go jednak zrobić, bo dzięki niemu będziemy wiedzieć, na czym można zaoszczędzić i ile w ogóle realnie wydamy na ten remont. Jeśli wymieniamy meble, jest to szczególnie ważne i przydatne. Ceny mebli bardzo się wahają i dzięki kosztorysowi, będziemy wiedzieć, na jaką półkę cenową możemy sobie pozwolić.

Sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy

Jeśli nasz budżet jest mocno ograniczony, powinniśmy przyjrzeć się kosztorysowi i zastanowić się, na czym można zaoszczędzić. Sporym obciążeniem finansowym jest wynajmowanie ekipy remontowej. Jeśli damy radę zrobić coś samodzielnie, lepiej uniknąć wynajmowania fachowców. Pieniądze, które przeznaczylibyśmy za tę usługę, można przeznaczyć na lepsze meble czy lepszej jakości panele. Warto też rozglądać się za promocjami i sprawdzać ceny w różnych sklepach. Sezonowe wyprzedaże są dobrym czasem na robienie takich zakupów. Ceny produktów są wtedy często mocno obniżone. Robi to sporą różnicę w naszym ostatecznym rozrachunku i pozwala załatać dziury w budżecie.

Remont kosztuje nas sporo pieniędzy, jak i nerwów. Można tego uniknąć robiąc kosztorys remontu. Nie jest to trudne ani skomplikowane a daje nam kontrolę nad planowanymi pracami. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której zabrakłoby nam funduszy w samym środku prac. Jeśli chcemy zaoszczędzić, szukajmy promocji i porównujmy ceny w różnych sklepach. Budżet odciąży też wykonanie prac remontowych samodzielnie. Dobre zaplanowanie remontu sprawi, że przejdziemy przez niego unikając niepotrzebnych problemów, które dało się przewidzieć.