forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Dom Poradnik Wnętrza

Urządzanie domu i mieszkania

Aranżacja wnętrza domu czy mieszkania jest naprawdę sporym wyzwaniem. Każdy chce posiadać wnętrze zapewniające doskonałe samopoczucie wszystkim domownikom. Mieszkanie to oaza, miejsce odpoczynku i życia rodzinnego, dlatego też powinno być przygotowane i urządzone z dużą starannością i zaangażowaniem. Zanim zaczniemy malować ściany i kupować meble, warto wykonać projekt wnętrza, który zobrazuje, czy wszystkie elementy faktycznie do siebie pasują.

Najważniejsze pomieszczenie – salon

Bardzo ważnym pomieszczeniem w większości domów jest salon. To własnie tutaj kumuluje się życie rodzinne, domownicy spotykają się, aby porozmawiać, obejrzeć telewizję i wspólne spędzić czas. To właśnie tutaj najczęściej przyjmuje się zaproszonych gości i wydaje małe przyjęcia. Poszukując inspiracji na urządzanie domu i mieszkania bardzo często odwiedza się strony internetowe, ponieważ trzeba przyznać, że zdjęć i artykułów na ten temat zamieszcza się bardzo dużo. W ostatnich latach mieszkania zdominowały biele i szarości, to właśnie takie kolory są wyznacznikiem nowoczesnego stylu. Białe meble na wysoki połysk są częstym rozwiązaniem do kuchni zarówno w małych mieszkaniach jak i dużych kuchniach. W salonach najczęściej właściciele mieszkań starają się wprowadzić nieco żywych kolorów, aby uczyć go przytulnym. Mogą pojawić się kolorowe zasłony, barwne poduszki na kanapie czy też obrazy w różnych kolorach i deseniach.

Minimalizm we wnętrzu

Jeśli chodzi o liczbę mebli stawia się przede wszystkim na minimalizm. Niezwykle popularne stały się zabudowane szafy, które gromadzą garderoby wszystkich domowników. Dzięki wygospodarowaniu miejsca na dużą skrzydłową szafę, nie trzeba stawiać szaf do mniejszych pokoi, zapewniając im przestronność i większą przejrzystość. Stonowane kolory najczęściej znajdują swoje zastosowanie także w sypialni, ponieważ pomagają one wyciszyć się i zrelaksować. Dla rodzin ważnym punktem jest także urządzenie pokoju dziecka. Dla maluszków najczęściej to rodzice wybierają kolory, meble i dekoracje, jednak starszym dzieciom i nastolatkom warto pozwolić samodzielnie zadecydować o stylu pokoju. Najczęściej lubią się bowiem otaczać ulubionymi kolorami, wzorami czy postaciami z filmów i bajek. Urządzając dom i mieszkanie mamy do wyboru ogromną liczbę mebli i akcesoriów, dlatego też nietrudno popaść w przesadę. Warto dokonywać przemyślanych zakupów, aby wnętrze było urządzone stylowo i ze smakiem. Warto skorzystać ze wsparcia projektanta wnętrz bądź też poszukać inspiracji w internecie i przekonać się w jaki sposób odpowiednio łączyć ze sobą poszczególne wzory i desenie.