forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Dom Poradnik Wnętrza

Jak zaaranżować funkcjonalną i elegancką łazienkę?

Łazienka jest miejscem, w którym chcemy odpocząć i zrelaksować się po trudach dnia. Jest to pomieszczenie, które musi być nie tylko eleganckie, ale również funkcjonalne. Jak zaaranżować łazienkę, by spełniała oczekiwania wszystkich domowników?

Wanna czy natrysk?

Zarówno wanna, jak i natrysk mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. W momencie, gdy możemy pochwalić się dużymi rozmiarami łazienki nie jest problemem zainstalowanie zarówno wanny, jak i prysznica.

Sytuacja komplikuje się, gdy nasza łazienka jest niewielkich rozmiarów, a my nie umiemy zrezygnować z wanny. W takiej sytuacji należy przyjrzeć się takim rozwiązaniom, jak wanny asymetryczne. Trójkątne wanny sprawdzają się na niewielkich powierzchniach bez szkody dla komfortu użytkowania.

Kolor ma znaczenie

Kolejnym elementem, który ma ogromne znaczenie w łazience jest kolor ścian. Kafelki w jasnych kolorach powiększą optycznie pomieszczenie. Biała łazienka będzie wydawała się duża, czysta i przyjemna. Szarości wprowadzą elegancję i szyk. Glazura drewnopodobna to rozwiązanie ponadczasowe, które nigdy nie wyjdzie z mody.

Biała łazienka ma jeszcze jedną zaletę. Dzięki dodatkom możemy niewielkim kosztem zmieniać wystrój pomieszczenia. Kolorowe ręczniki, dywanik, pojemniki na mydło i już mamy nową, elegancka łazienkę.

Lustro – element niezbędny

W łazience nie tylko odpoczywamy, ale również wykonujemy wiele czynności pielęgnacyjnych. Lustro jest elementem wystroju łazienki, który jest konieczny.

Trzeba również pamiętać, że funkcjonalne lustro musi być odpowiednio podświetlone. Musi to być również rozwiązanie bezpieczne, gdyż w pobliżu lustra bardzo często istnieje możliwość zachlapania, co nie może stwarzać niebezpieczeństwa spięcia.

Lustro możemy oświetlić na wiele sposobów. Kinkiety, taśmy led, czy oświetlenie halogenowe pozwolą na uzyskanie ciekawego efektu oraz praktycznego miejsca. Bardzo ważne jest, by w pobliżu była dostateczna ilość światła, która ułatwi czynności pielęgnacyjne.

Schowki i zakamarki

Projektując łazienkę warto zastanowić się nad wykorzystaniem jak największej ilości miejsc, by porobić schowki na rzeczy niezbędne w łazience. Kosmetyki, chemia, ściereczki, czy mop to elementy, które przeważnie przechowujemy w łazience. Wszystkie te rzeczy muszą mieć swoje miejsce. Przechowywane na zewnątrz będą wyglądały nieestetycznie oraz wprowadzą niepotrzebny chaos.

Łazienka, która będzie przemyślana będzie funkcjonalna i wygodna w korzystaniu. Biała łazienka będzie wysmakowana i luksusowa. Odpoczynek w takim pomieszczeniu będzie prawdziwą przyjemnością.