forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Wnętrza

Dlaczego warto zamówić poduszki dekoracyjne?

Poduszki dekoracyjne to tani i skuteczny sposób na odmienienie wystroju wnętrza. Nic więc dziwnego, że coraz częściej można je spotkać w polskich domach i mieszkaniach. Bogaty wybór poduszek sprawia, że łatwo znajdziesz warianty pasujące do sypialni, salonu lub pokoju dziecięcego. 

  1. Rozmiar poduszki dekoracyjnej
  2. Kształt poduszki ozdobnej
  3. Materiał poduszki dekoracyjnej
  4. Ile poduszek dekoracyjnych umieścić w salonie?
  5. Jak ułożyć poduszki dekoracyjne w salonie?

Dzięki niewielkim poduszkom dostępnych w przeróżnych kolorach, rozmiarach, a nawet kształtach możesz szybko zmienić wystrój bez potrzeby ponoszenia wysokich kosztów. Poduszki sprawdzą się nie tylko jako praktyczna dekoracja łóżka, ale można je położyć również na krzesłach i fotelach.

Rozmiar poduszki dekoracyjnej

Zróżnicowana oferta poduszek dekoracyjnych, które możesz zamówić w sklepie internetowym, obejmuje bardzo zróżnicowane modele. Na początek zacznij jednak od wybrania rozmiaru, który najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku. Standardowy rozmiar poduszek wykorzystywanych do dekorowania łóżek i foteli to 50 x 50 centymetrów. W sprzedaży znajdziesz jednak również większe modele (60×60 oraz 70×70). Ciekawe efekty można uzyskać, jeżeli zestawi się kilka poduszek w różnych rozmiarach, szczególnie jeżeli dysponujesz większą powierzchnią. Położenie małych poduszek na dużej kanapie lub łóżku sprawi, że jego rozmiary przestaną tak bardzo rzucać się w oczy. Dzięki poduszkom stworzysz również przytulną atmosferę. W końcu każdy lubi odpoczywać w komfortowych warunkach, a duża ilość poduszek dostępnych pod ręką pozwala wygodnie rozłożyć się po ciężkim dniu w pracy. 

Kształt poduszki ozdobnej

Jeżeli natomiast chodzi o optymalny kształt, przemyśl jaki efekt chcesz uzyskać. Stonowane wzory i kolory poduszek o standardowym kształcie stanowią świetny dodatek do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym. Możesz kupić między innymi poduszki z akcentami szarymi lub czarnymi. Inne modele sprawdzą się w przypadku osób, którym zależy na stworzeniu oryginalnych wnętrz w designerskim stylu. Wówczas wybór poduszek jest praktycznie nieograniczony. Oprócz dowolnego zestawienia kolorów i wzorów możesz nawet pokusić się o zakup nietypowych kształtów oraz poduszek z dodatkami (frędzlami lub falbankami). Zróżnicowane kształty poduszek świetnie wyglądają w pokoju dziecięcym. Wówczas dziecko na pewno nie będzie narzekało na nudny i standardowy wystrój wnętrza.

Materiał poduszki dekoracyjnej

Przy każdym produkcie dostępnym w sklepie online z poduszkami dekoracyjnymi znajduje się szczegółowy opis. Zwróć więc uwagę, z jakich materiałów został wykonany interesujący cię model. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się bawełnę oraz tworzywa sztuczne. W sprzedaży znajdziesz również poduszki z wiskozy oraz naturalnego lnu. Pamiętaj, że przy takich elementach wyposażenia materiał wpływa nie tylko na to, czy poduszka będzie wygodna, ale też na jej wygląd. Dzięki temu, że sklep internetowy z poduszkami https://www.wonder.pl/c/poduszki-dekoracyjne zamieszcza starannie wykonane zdjęcia wszystkich produktów, możesz przed zakupem zobaczyć, jak prezentuje się każda z poduszek.

Ile poduszek dekoracyjnych umieścić w salonie?

Z pewnością zastanawiasz się, w jakiej ilości zamówić poduszki dekoracyjne, aby uzyskać idealny efekt. Chociaż wszystko jest kwestią gustu, warto na początek postępować zgodnie z popularną zasadą, zgodnie z którą na fotel wystarczy położyć tylko jedną lub dwie poduszki. W przypadku małej kanapy wystarczy od trzech do czterech, natomiast jeżeli ktoś kupuje poduszki na większą sofę, to powinien zamówić ich nawet sześć. Większa ilość poduszek może uniemożliwić osiągnięcie oczekiwanego efektu, a dodatkowo może utrudnić korzystanie z kanapy lub fotela. Nie możesz zapominać, że chociaż tego typu dodatki wykorzystywane są jako dekoracje, to poduszki muszą też sprawdzać się pod względem praktycznym. Trudno natomiast będzie na nich spać, jeżeli przed położeniem się trzeba będzie połowę poduszek zrzucić na podłogę. Istotny wpływ na wygodę używania takich poduszek ma również to, czy są one przyjemne w dotyku. Tym samym lepiej sprawdzą się standardowe poduszki o prostym designie i braku odstających elementów.

Jak ułożyć poduszki dekoracyjne w salonie?

Po zamówieniu ładnych poduszek w sklepie internetowym nie pozostanie ci nic innego, jak ułożyć je w taki sposób, aby uzyskać oczekiwany efekt. Jeżeli zamówiłeś poduszki w różnych rozmiarach, te większe połóż w pierwszej kolejności w okolicy wezgłowia, a na nich oprzyj mniejsze. W przypadku kolorowych poduszek niektórzy dekoratorzy wnętrz zalecają korzystanie z koła barw, które pozwala znaleźć kolory, które można ze sobą zestawiać. Najważniejsze jest natomiast unikanie łączenia wielu nietypowych wzorów poduszek, bo wówczas uzyskasz efekt przeciwny do zamierzonego. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem rośnie zainteresowanie poduszkami w monochromatycznych kolorach i zaprojektowanych zgodnie z minimalistycznym designem. Pasują one praktycznie do wszystkich rodzajów wnętrz.