forummeble.pl

Dom, wnętrze, dodatki, budownictwo

Dom

Królewski sen doświadczany na co dzień

Zapewnienie sobie iście komfortowych warunków do życia nie zawsze wiąże się z milionowymi wydatkami poniesionymi na ten cel. Jeśli wiemy, w których aspektach dokonać zmian, szybko odczujemy wyraźną poprawę w ogólnym rozrachunku. Często zaniedbujemy kwestie związane z zorganizowaniem sobie wygodnego miejsca do spania. Czy nowy materac da nam upragniony komfort?

O ile dokonamy dobrego wyboru przy zakupie, to już pierwszej nocy poczujemy niesamowitą różnicę i ulgę zarazem. W niemal każdym przedziale cenowym powinniśmy bez większego trudu znaleźć model na miarę własnych potrzeb. Nasze upodobania mogą być diametralnie różne w zależności od wieku, stanu zdrowia, masy ciała, czy wielu innych powodów.

Ustal, czego tak naprawdę potrzebujesz

Z racji choćby tego, ile statystycznie czasu spędzamy w łóżku w ciągu całego naszego życia, pod żadnym pozorem nie powinno być nam obojętne to, na czym kładziemy się do spania. Podejdźmy więc do zakupu całkiem serio, a nasz kręgosłup szybko doceni powzięte w tym celu starania. Konieczne będzie na wstępie ustalenie własnych preferencji.

Poza rozmiarem, głównym kryterium odróżniającym od siebie materace, jest ich stopień twardości. Nie należy rozumieć go w ten sposób, że im bardziej miękki, tym większy komfort nam zapewni. To złudne myślenie, ponieważ pod np. zbyt ciężką osobą takie podłoże będzie się zapadać zbyt głęboko.

W przypadku materaca najbardziej liczy się wnętrze. Znajdujące się wewnątrz pokrowca wypełnienie przekłada się na nasze odczucia. Jednakże nie należy zapominać też o tym, że nawet najwygodniejszy model nie zapewni nam należytego komfortu, kiedy w łóżku nie posiadamy odpowiednio dobrego stelaża. Zadbajmy więc także o inne detale.

Najlepsza propozycja w tym budżecie

Kompletując wyposażenie sypialni, zazwyczaj ograniczamy się do ściśle określonych kwot. Nie każdy jest więc w stanie wydać na zakup nowego materaca zawrotnej sumy. Nie znaczy to jednak, że nie uda mu się znaleźć czegoś naprawdę sensownego za rozsądne pieniądze. Godną uwagi propozycją w przystępnej cenie jest np. nowatorski materac Janpol Fides. To sprawdzony produkt polskiej marki.

Wypełnienie z płyty lateksu czyni rzeczony model nie tylko wysoce komfortowym, ale także odpowiednim dla alergików. Model Fides wyróżnia doskonały przepływ powietrza, co przekłada się także na lepsze krążenie podczas snu. Podczas użytkowania dopasowuje się on do kształtu ciała użytkownika.

Fides dostępny we wszystkich popularnych rozmiarach znajdziemy między innymi w stałej ofercie sklepu internetowego Senpo. Należy pamiętać, że jest to konstrukcja o dość wysokim stopniu twardości. Docelowo kierowana w pierwszej kolejności do: alergików, osób z większą wagą, cierpiących na ból kręgosłupa, bądź śpiących we dwójkę.

Właściwy wybór materaca da nam wymierne korzyści. Budząc się pełnymi sił zyskamy jakże potrzebną energię do działania na resztę dnia. W końcu znikną też na dobre problemy z bólem kręgosłupa, czy z trudnością z zasypianiem. Nowy materac nie musi dużo kosztować, by zapewnić tam tego rodzaju wygody.